Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes LPG-t tenni az autóba?

Érdemes LPG-t tenni az autóba?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan helyzetbe kerültem, aminek következtében a munkahelyemtől jó messzire 45 km-re kell költöznöm, országúti táv. Oda-vissza ez 90. Egy e11 Corolla 1.3 86 ló az autóm, 7 literes átlagfogyasztással. Ha hajtom, akkor 9-10. Sajnos ez sokszor megfog esni, nyilván nem 200-al, de 110-120-al igen. LPG-vel elvileg sokat tudnék spórolni, de hogy érdemes beletenni az autóba, nem tudom.
2019. ápr. 21. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Elég drága a kivitelezése, és annyival nem olcsóbb hogy visszatérüljön, viszont mire visszatérül már komolyabb javításra lesz szükség amire újból elkölthetsz magasabb összeget. Az a baj az LPG-vel hogy hosszútávon kinyírja majd a hengerfejeket. Ha annyira zavar a fogyasztás vegyél egy dízelt amivel a fogyasztásod a felére csökken, és lehetőleg japán dízel autót vásárolj mert azok jóval tartósabbak, igaz hogy drága a javításuk, de ha normálisat veszel amit nem nyúztak agyon és te is vigyázol rá tehát hidegen nem hajtod neki hanem szépen normálisan jársz vele akkor évekig autó marad.
2019. ápr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Egyetértek az előzővel.
2019. ápr. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Minek makogtok bele olyan témába amiről gőzötök sincs? A büdös életbe nem volt még LPG-s autótok, de az észosztás az megy.


Kérdező, nyugodtan építtethetsz LPG-t a corollába. Napi 90km-el hamar visszahozza az árát. A motort nem teszi tönkre, sőtt! Tisztább üzemű, ezért nem keletkezik korom.

Csak akkor vágj bele, ha hosszabb időre tervezed az autót megtartni.

Keress fel egy nagyobb gázszervizt és náluk érdeklődj az árakról, beszerelésről, alkatrészekről.

2019. ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
így van 3-as, a kulcsszó az a szakértő. nyilván lehet melléfogni, ha egy olyan helyen lesz beépítve, aki szarul állítja be, de egy jól beépített, beállított gázrendszer nem fogja tönkretenni az autót...
2019. ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Egy jó szett nem tesz tönkre semmit, sőt. Mondom ezt 500.000 LPG-vel levezetett km után. Csak jó szett és jó szakember kell.


Úgy számolj, hogy olyan 20-30e km alatt tèrul meg a befektetés, tehát akkor éri meg ha ennél tovább meg fogod tartani a kocsit. Ez neked 1,5-2 év kb.

2019. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Országúton 110-120-szal?! :O No comment... csak remélem, hogy minél távolabb közlekedsz tőlem.


Te tudod, hogy neked mi éri meg és mi nem. Anyagilag nyilván egy idő után visszahozza az árát. De ha nem kenyérre kell a megspórolt pénz, én nem áldoznám be a csomagtartót, pótkereket erre a célra. Ha jól tudom a gázszettet időnként felülvizsgáltatni is kell. Bár igaz, hogy viszonylag ritkán. Későbbi eladásnál nem tudom, hogy inkább előny, vagy hátrány az LPG. Ennek is utána néznék. Én 8 évig jártam 200km-re dolgozni. Oda-vissza 400. Ezért erre tudatosan dízelt vettem. De ahogy látom itt ez a "D" betűs szó egyesek szemében a vörös posztó. Ahogy meglátják egyből megy a lepontozósdi.

2019. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az LPG-t minden műszaki vizsga előtt (tehát 2 évente) "felül kell vizsgálni". Ez abból áll, hogy kb. bármelyik LPG szervízbe elgurlsz, kipengetsz 2500-3000 ft-ot és 2 percen belül kapsz egy lepecsételt papírt, hogy minden rendben. Nekem eddig egyetlen egy helyen nyitoták fel a motorháztetőt - ott is csak szemrevételezésre, megnézték a matricák a helyükön vannak-e és kész. Ennyi, semmi más teendő nincs az LPG-vel egy hagyományos benzines autóhoz képest.


Ezen felül amivel számolnod kell:


- A tartály helyet vesz el. Vagy pótkerék, vagy csomagtartó. Ez tény

- Olajcserék alkalmával cserélni kell gázszűrőt is (kb. 2x800 ft)

- Egyes mélygarázsokba nem akarnak majd beengedni - pedig már vagy 10 éve csak dupla biztonsági szeleps LPG szettek kapnak engedélyt, amivel be lehte hajtani mélygarázsba

- A gáz fogyasztás olyan 10%-al több, mint a benzin. Tehát ha 10 liter benzinnel jársz akkor azonos használat mellett 11 liter LPG-vel számolj + 0,5 liter benzinnel / 100 km, mert a hidegindítás mindig benzinről történik.


Cserébe nálunk most 398 ft a 95-ös benzin és 210 az LPG.

2019. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 egySanyi ***** válasza:

7.


"Ennyi, semmi más teendő nincs az LPG-vel egy hagyományos benzines autóhoz képest."


Nem csak ennyi. Tartályt 10 évesen ki kell szerelni és nyomáspróbázni, 15 évesen tartály csere, gázreduktort időnként fel kell újítani, de ez az egész 15 évre kb 150-200 ezer. Cserébe 500km-t megyek 6500Ft-ból. Lehet számolgatni.

2019. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Már nem lehet nyomáspróbázni a tartályt, ha lejár akkor csere újra.


De aki 10 év alatt nem "használ el" egy kocsit annak nem éri meg az LPG vélhetően. Az e11 corolla pedig már biztos nem lesz az élők sorába 10 év múlva :)

2019. ápr. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es, az E11 Corolla 10 év mulva is menni fog, ebben biztos lehetsz :)


Nekem volt E11 Corollám gáz szettel. A fogyasztása gázból 9 körül alakult (nem poroszkálok az utakon).

Érdemes azt is beleszámolni, hogy nem az egész távot tesszük meg gázzal, indulás után az üzemi hőmérséklet elérése után kapcsol át gázra.


Magyarországon nehezebb gázos autót eladni, ez tapasztalat.


Nem éri meg eladni a jelenlegit, venni egy hasonló (vagy kicsit drágább) dizelt, mert költségmentes (dizel) autó nincs millió alatt (sem).

2019. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!