Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Évi hány nap bérlésnél olcsóbb...

Évi hány nap bérlésnél olcsóbb fenntartani egy autót? Mennyi egy autó éves fenntartási költsége s ez milyen vételárra érvényes?

Figyelt kérdés
Egy használt Suzukira gondolok amit még érdemes megvenni. átíratás s egyéb egyszeri költségek. Utána meg a szerviz díjak egyéb rendszeres költségek, és a 2 évenkénti műszaki vizsga. A végső cél megállapítása az, hogy évi hány nap bérlésnél olcsóbb fenntartani egy autót?
2019. ápr. 23. 05:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Benzinről az ég világon senki nem beszélt.


A számokat pedig láthatod te magad is. Igaz azóta adtam még hozzá plusz infót.

2019. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

benzin bérautonál is kell igy az mindegy ebben az esetben.


mondjuk annyiból jogos a felvetés, hogy a 3000 Ft-os suzuki 7 litert fogyaszt mert más agyon van kopva a motorja, ezért adják ennyiért mig a másfél milliós auto lehet csak 5 litert...


amugy én évente csak kevesebb mint 30 napot béreltem eddig, az ugye kb 100 000 ft- ennyi éves bérlésnél egyételmüen érdemesebb bérelni majdhgy nem egy nagyobb szerviz áráért bérlek csak kiváncsi voltnék évi hány napig egyértelműbb hogy olcsobb az autó. ilyenkor amugy többnyire nehezebb csomagot szállitok, kirándulunk s hazafele nagybevásárlást csinálunk a tecoban pl. 20 liter üditő abbol ami ép akcios

2019. ápr. 23. 12:52
 13/19 anonim ***** válasza:

Ok, bocsánat, a benzint véletlenül írtam.

De a többi igaz: ha évi 150 a kocsi azt bérelni sem 20 naponta.


Mi is inkább béreltünk sokszor autót. De nem tudnám pontosan megmondani évi hány naptól olcsóbb a saját. Amig csak ketten voltunk és csak arra kellett, hogy pár havonta vidékre menjünk addig a bérlés tökéletes volt.

Most így gyerekek mellett inkább sajátot szeretnék.

2019. ápr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

lehet hogy olcsóbb bérelni valami szakadt kocsit, ha a hétvégéidet többnyire otthon töltöd.

a saját kocsi szabadságot ad, és kényelmet. mindennek megvan az ára.

már 10 éve van kocsim, elég nehezen mondanék le róla.

egy szakad 1-es swiftet értékvesztéssel szervízzel adókkal évi 100-150-ezerből fenn tudsz tartani. cserébe rengeteg időd felszabadul, nem kell a bérautót intézgetni.

2019. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
és mennyi a megvásárlása?
2019. ápr. 23. 14:20
 16/19 anonim ***** válasza:
300-400. de majd kapsz pénzt érte ha eladod. ezért írtam az értékvesztést.
2019. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"egy szakad 1-es swiftet értékvesztéssel szervízzel adókkal évi 100-150-ezerből fenn tudsz tartani."


Na és akkor ugyanez 3000/nap bérlés esetén. Szóval évi 50 nap használat alatt nem éri meg.

2019. ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
de meg is kell venni. az átiratás is majdnem 1 honap bérlés, a sulyado is sok nap bérlés s a ktelező is több nap bérlésnek felel meg. ette jön rá a másfél havinak megfelelő szerviz
2019. ápr. 28. 14:58
 19/19 anonim ***** válasza:

50 nap használat. minden hétvégét azzal kezdeni, hogy mikor veszed fel a bérautót, majd valamikor vissza is kell adni, mert lekettyen az 1 nap :)

elméletben is rosszul hangzik.

2019. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!