Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsgán miket ellenőri...

Műszaki vizsgán miket ellenőriznek? Elektromos ablakemelő kérdés.

Figyelt kérdés

Sajnos tönkrement a jobb oldali első elektromos ablakemelő. Fogalmam sincs, mennyibe kerülne megjavíttatni, de arra gondoltam, hogy nem feltétlenül javíttatnám meg, ha egyébként a műszaki vizsgán átmegy az autó nélküle. Most nem állok túl jól anyagilag, de persze ha muszáj, akkor megcsináltatom. 12 éves Toyota, más probléma nincs, egyébként jó kis autó, szeretem.


Esetleg van valahol tételes lista, hogy mit néznek? Köszönöm előre is.



2019. ápr. 25. 07:43
 1/5 D. Brasco ***** válasza:
Ilyennel nem foglalkoznak!
2019. ápr. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel abszolút nem foglalkoznak

Amit viszont igen: autó papírjait

A neten ezt találtam pl:

körbenézzük az autót, kívül-belül, alul-felül, regisztráljuk az esztétikai hibákat, a tükrök, üvegek állapotát, az esetleges korróziót (rozsdafolt lehet a karosszérián, de lyuk nem). Megnézzük a futómű, kormánymű holtjátékait, olajszivárgásokat keresünk, ellenőrizzük a világítást, lekérdezzük az autó elektronikus öndiagnosztikáját, elvégezzük a fékpados fék- és futómű-ellenőrzést és a környezetvédelmi mérést.A kilométerszámláló állását rögzítjük.


Valójában amit én tapasztalok: körbefényképezik az órával együtt, alánéznek,hogy mennyire van szétrohadva az alja, fék és futómű és környezetvédelmi mérés. Aztán ennyi...az,hogy pl a világításokkal stb stb mi a helyzet,nem foglalkoztak soha egyik autónál se

2019. ápr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kutyát nem érdekli az ablakemelő. Nem fogják nézni.


Nemrég egy hasonló kérdésnél tételesen felsoroltam miket szoktak vizsgálni.

Nagyjából, röviden:

- alvázszám, motorszám, óraállás rögzítése

- világító és jelzőberendezések működjenek

- szélvédő látómezőjében ne legyen sérülés

- fék, futómű legyen rendben (szemrevételezés + fékpad)

- ne rohadjanak durván a fő tartóelemek, kipufogó ne legyen lyukas

- járó motornál a műszeregységen semmilyen hibalámpa nem világíthat, vagy nem villanhat ki

- környezetvédelmi mérés (3 mérés alapjáratom, 3 mérés emelt fordulaton, mindegyiken határértéken belül kell lennie)

Kb így szokott zajlani egy műszaki vizsga.

2019. ápr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 26. 08:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak az ablakemelő kapcsolóval lehet a gond. Én is így vittem be az autót vizsgára mert pont akkor ment tönkre de nekem a vezető felöli volt rossz.

A vizsgabiztos ezen az oldalon engedi le teljesen az ablakot hogy a fékpad távvezérlőt be tudja vezetni magához. Tehát csak ennyi, le tudta engedni de fel már nem. Szólt hogy szar és ne hagyjam így kint a parkolóban éjjel. Úgyhogy nyitott ablakkal mentem haza és kicseréltem a kapcsolót még aznap.

2019. júl. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!