Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell helyesen feltérni a...

Hogy kell helyesen feltérni a főútra?

Figyelt kérdés

Tehat , ma volt egy veszekedes ez ügyben , azert irom ki .

Ha egy benzinkuttol hajtotok felfelé a főútra , merre indexeltek ?

Ezen volt a veszekedes, hogy ha feltersz a főútra balra kell indexelni ha jobbra is mesz , mivel azzal jelzel, hogy feltersz a főútra . Van ilyen szabály ?



2019. ápr. 28. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Felvidéki vagy, igaz?


Mutass konkrét helyet , kicsit nem értem. :D

2019. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
HA 45 fokban érkezel az a határ kb. Ha attól kisebb szögben érkezel akkor balra, mert közelebb vagy a párhuzamos közelekedéshez, ha annál nagyobb, akkor jobbra
2019. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Én sem értem, de egy benzinkútról kihajtva általában két irányban lehet tovább menni, kivéve, ha nem egyirányú út mellett van a benzinkút, vagyis az irányjelzéssel azt jelzik, merre fognak tovább haladni: jobbra kis ívben "tovább", vagy balra nagy ívben "visszafelé"

Az index ennek megfelelően jobbra, vagy balra jelez

2019. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Párhuzamos közlekedésre alkalmas főútra kikanyarodva is a kanyarodás irányát kell jelezni, akkor is, ha a kanyarodás sávváltással együtt történik.

Az irányjelzés nem lehet megtévesztő, még akkor sem, ha az elvileg nem látja senki

2019. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Arra indexelsz, amerre a kormányt tekered. Szerintem ennél egyszerűbben nem lehet leírni.
2019. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Feltér?? OMG, tanulj már meg magyarul... Ilyen szó nem létezik.
2019. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma megertetted , akkor letezik !!! 😂
2019. ápr. 28. 21:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétumok érdekelnének. A felhajtó kialakítása olyan mint az autópálya gyorsítósávja vagy olyan mintha egy sima kereszteződés lenne, mert nem mindegy. Vagy kanyarodó főút kanyarjában csatlakozol be?
2019. ápr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy fordulsz rá. Ha a főút mellett van egy gyorsítósáv, akkor balra indexelsz, hiszen te abba az irányba fogsz sávot váltani. Csak ebben az esetben indexelsz balra és kanyarodsz jobbra.
2019. ápr. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor csakis előrefele kell indexelni.
2019. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!