Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendőr kikerülése így mennyire...

Rendőr kikerülése így mennyire volt szabálytalan (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Rendőr kikerülése így mennyire volt szabálytalan?

Mi lett volna a szabályos módja?


Szóval közúti igazolásnál kivettek egy autót. Az úttest jobb szélén áll a rendőr. Szembe a délutáni forgalomcsúcs jön lefele.

A kis autók elmennek a rendőr mellett 1 métert hagyva.

Én nagy teherautóval indexelek balra, közbe nézem, hogy mennyire húzódnak el a szembejövő sávba, majd a felezővonalon a bal kerékkel, talán még kicsit át is lépve talán egy 1,5 métert tudtam elhagyni a rendőr és a teherautó doboza közt. Majd jobb indexel vissza. A rendőrök meg csak lestek utánam.

Ez így mennyire volt szabályos?

Nagyon sehogy, de akkor mi lett volna a helyes megoldás?



2019. máj. 1. 09:09
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Gondolom záróvonal probléma lehetett ha a szabályosságot kérdezed.


A záróvonal nem betonfal, teljesen jól csináltad.

2019. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Felezo vonalt atlepeheted. Ha nem volt zarovonal akkor szabalyos volt.
2019. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hidd el ha úgy álltak, hogy biztonságosan csak akkor tudod kikerűlni őket, hogy át mész a záró vonalon nem fognak meg enni, persze csak akkor ha ezzel nem zavartad a szembe jövő forgalmat
2019. máj. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy picit zavartam, de közbe azt is néztem, hogy persze mind jobbra húzott így segítve a manőverezésben. Megállni nem álhattam mert szembe folyamatosan jöttek. A rendőrt meg nem sodorhatom el. Több kell mint más esetben egy ajtónyitási távolság.

Amúgy nem dilemmáznék rajta csak így rendőri szemszögből mit gondolhattak vajon.


Volt már olyan eset is, hogy záróvonalat kellett átlépnem ilyen leállítás végett. Jó ott sem volt gond ezzel, de akkor forgalom se volt, meg hely is átlépni. KRESZ szerint a rendőr felülírja a lámpa, tábla ... zárovonalát szerintem akkor is ha csak az útra lép nem terelő szándékkal.

2019. máj. 1. 09:48
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:

Érdekes, hogy ilyen téren nem foglalkoznak a dologgal.


Teherautóval mentem, a rendőr bejött mögém villogóval, mivel nem álltam meg felkapcsolta a hangjelzést is, majd mikor találtam megfelelő helyet lekanyarodtam és megálltam.

1. Nem így kell autósokat megállítani (bár nem vagyok joghuszár, ilyenekkel nem kukacoskodom)

2. Egy forgalmas úton voltunk, szinte végig záróvonal, nem volt annyi hely sem hogy legalább a fél sávot szabadon hagyjam ha megállok.


Szóval mikor lekanyarodtam hogy félreálljak, az volt az első kérdésük hogy miért nem álltam meg korábban, nem fognak egész nap kísérgetni (kb fél km-t mentem).


Nincs bajom a rendőrökkel, nem utálom őket (függetlenül hogy mindig megbüntetnek), de igazán odafigyelhetnének arra hogy hol állítanak meg.

2019. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor szólítottak volna meg, ha nem kerülöd ki őket, hanem ott álltál volna feltartva a forgalmat.

Az más kérdés, hogy mennyire szar szokás, hogy bárhol kiszednek, az út közepén is, ez csak Romániában szokás még...

2019. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az ő dolguk lenne ilyenkor arra figyelni, hogy 3 métert szabadon hagyjanak a záróvonaltól.

ha valaki szabálytalanul parkol, azt ki szabad kerülni záróvonalon is.

2019. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!