Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Léptetek már meg a rend őrei...

Léptetek már meg a rend őrei elöl motorral? Rendőrök nektek voltak hasonló kalandjaitok?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy 450-es "cross" motort, és ugye néha elkerülhetetlen kimenni a főútra vele, vagy legalább átszelni azt.

Vannak hasonló tapasztalataitok?


2019. máj. 2. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tudok olyanról, akinek sikerült, és tudok olyanokról, akiknek nem sikerült...

Utóbbiak között volt olyan, akit nem is a rendőr állított meg, hanem a villanyoszlop.

Összegezve: ez egy hülye kérdés, ha a rendőr elől menekülsz, az csak egy dolog, hogy sikerül-e, vagy sem, de az magad és mások veszélyeztetésével is járhat, ez nem egy általánosítható helyzet.

Jogositvány nélküli vezetésért megbuntetnek 30ezer forintra, vagy menekülsz, ami sikerülhet, vagy végződhet katasztrófával.

2019. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát ha csak keresztül mész a főúton, vagy netán haladni kell rajta 50 métert, nagyon nem aggódnék.

De jól értem, hogy nincs jogosítványod az adott motorra? Vagy nincsenek papírjai a motornak?


Amit kimondottan utálok, amikor a rendszám nélküli motorosok szándékosan mennek oda a rendőrökhöz gumit égetni, egykerekezni és cukkolni őket, mondván ugysem éri utol. Na ezeket egytől egyik szájba tudnám rúgni. Remélem nem hasonlóra készülsz :)

(Nem, nem vagyok rendőr)

2019. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Van jogsim, motoros tapasztalatom is, de ennek a mootromnak nincsenek pappirjai, se jelző, se tűkör.

Persze, nem sokat mennék közúton, és nem lakott területen, olyan úton amin kb 5 kocsi megy el óránként

2019. máj. 2. 12:05
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Miért is elkerülhetetlen?

Ilyen motort nem használhatod közúton (a földút is az), tehát a zárt cross pályáig, így is- úgy is vinni kell, akkor meg már nincs értelme kicsit korábban lepakolni és kockáztatni.


Egyébként sajnos nem nagyon csinálnak semmit a rendőrök, mert túl sok energia lenne. Ha valaki megunja a motorbőgést és párszor beszól a rendőrségre, akkor kilesnek a házad előtt esetleg, egyébként nem lesz F&F üldözési jelenet a falu szélén.


(Bár volt rá példa sok éve, hogy a randalírozó robogósokat legumibotozták a motorról, de az elég extrém eset volt)

2019. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Mi az, hogy "elkerülhetetlen"?

Simán elkerülhető: veszel valami szállítójárművet, és azzal viszed oda, ahol használni akarod.

2019. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is inkább a lekamerázzuk a pupákot és majd házhoz megyünk érte / két lábon kapjuk el történeteket ismerem.

Pl. volt pár éve egy magyar superbike-os Ausztriában, akit nem tudtak utolérni, viszont térfigyelő kamerán kiszúrták, amikor egy piacon sétált bukóval a kezében. Az egyedi bukó alapján pedig beazonosították, elitélték, kitoloncolták.

Így aztán irreleváns, hogy éles helyzetben mi történne.

2019. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért elkerülhetetlen mert az utak nem mindig kereszt alakban keresztezik egymást, hanem mondjuk T alakban, és ha nem akarok valakinek a kukoricásán átmenni akkor ki kell mwnni az útra.


Persze, megtehetném, hogy felteszem az utánfutóra és elviszem, de abban mi az élvezet?! Elárulom ennek nem az A ból B-be jutás a célja,pl. kimegyek a hátsóudvaron egy földútra, onnan át egy dombon, erdőn, majd ott keresztezek egy rendes utat, akkor oda kellene szálítsam és onnan induljak? Ha meg is tenném, felmerűlne két további gond: 1 Hova tegyem le a kocsi+utánfutó párost, nem minden ilyen kis úton lehet csak úgy félreálni. 2 Ha éppen arra téved egy rendőr és én épp fel-leteszem a motort ott már nincs menekvés

2019. máj. 2. 14:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Látom nem érted a lényeget, nem használhatod az ilyen szarokat a földutakon, szántóföldet, rétet, erdőt tönkreb/szni, meg pláne nem. Ahogy írtam is. utánfutó és elviszed cross pályára és ott lehet bohóckodni.
2019. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Miért érzed úgy, hogy feltétlenűl meg kell oszd a véleményedet amikor senki nem kérdezte es nem kiváncsi rá? A kégrdés nem ez volt!
2019. máj. 3. 06:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Cicuka, ez nem élvezet kérdése. Én tök élvezném, ha csomó helyre mehetnék lóháton, mégse teszem, mert tilos és életveszélyes. Eszem megáll...
2019. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!