Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hogy kezdte a vezetést...

Ki hogy kezdte a vezetést jogosítvány szerzés után?

Figyelt kérdés
Egyedül vagy segítséggel? Zavarban voltatok e? Féltetek e? Ragasztottatok e fel T betűt vagy sem? Mennyi idő volt amíg a sajá autótokat megszoktátok? Mikor mentetek egyedül hosszabb útra?

2019. máj. 3. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Középsuli 4. osztály októberben lett meg a jogsim, utána szülőkkel sokat mentem, bárhova mentek elkísértem őket had vezessek, meg , hogy lássák, hogy megy. Márciustól már kocsival jártam egyedül suliba (20km oda 20 km vissza). Ennek már 7 éve. Nem féltem, inkább izgatott voltam, hogy vezethetek és alig vártam, hogy egyedül mehessek.
2019. máj. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Átvettem a jogsimat,rá 20 perccel már indítottam is az autót egyedül és onnantól kezdve 1,5 hónapig minden nap mentem, volt 2 olyan rész a városba (emelkedő tetején körforgalom) amit tanulóként se szerettem pláne amikor sor volt és meg kellett állni majd elindulni és nem vissza gurulni,lefulladni,vagy brutál gázzal indulni ..oda sokat jártam amikor alig volt forgalom :) Majd 1,5 hónap után egyedül elindultam a szüleimhez, autópálya-budapest-autópálya 270km és ugyan ez vissza. Miután ezt letudtam jött el az a pillanat,hogy ideje nem tovább gazdagítani a benzinkutakat és éreztem azt,hogy elég lesz már akkor autóba ülnöm amikor dolgom van. Nem okozott gondot 1-2-3 nap kihagyás. Nem voltam zavarba,nem féltem,nem ragasztottam T- betűt... nagy vágyam volt a jogosítvány és minden percét élvezem amit a kormány mögött töltök a mai napig :)
2019. máj. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

A jogosítvány arra való, hogy egyedül képes legyél vezetni.

Kísérettel teljesen fölösleges vezetgetni, mert úgy nem tanulsz meg egyedül vezetni, felelöséget vállalni, a helyzeteket felmérni.


Ha tényleg rendesen akarsz vezetni tudni, akkor beöeülsz az autóba és egyedül mégy vele minél többet.

2019. máj. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én akkor 17 voltam megkaptam szüleimtől a g astrát azzal mentem, balesetet nem okoztam bár az elején nem is parkoltam szűk helyen meg nem is vezettem gyorsan... nem volt t betű, egy idő után belejöttem
2019. máj. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19 évesen lett jogsim. Utána nem igazán vezettem, mert szüleim nem szívesen adták kölcsön az autót. Utána 14 évvel később kezdtem újra, gyakorló órákkal, aztán mindenki lebeszélt a T betű kiragasztásáról, úgyhogy eleinte roppant cikinek éreztem, ha valamit elbénáztam. Eleinte csak egyedül vezettem rövidebb távokat, később már a gyereket is vittem oviba. Nagyjából egy év után éreztem azt, hogy valóban tudok vezetni, addigra szoktam meg az autót is igazán, addigra vált automatikussá egy csomó mozdulat. Utána meg kezdett átmenni egy enyhe függőségbe a vezetés, ami azóta is tart. Ha egyedül mehetek, a világ végére is elautóznék.
2019. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy darabig csak szülőket furikáztam, mert saját kocsim nem volt. Nagy ritkán kölcsön kértem, hogy egyedül is mehessek ide-oda, de apám nem szívesen adta oda a kocsit. Aztán amint volt egy kevés fölösleges pénzem amit autóvásárlásra tudtam fordítani vettem is egyet. Nem volt egy nagy eresztés, de az enyém volt. Eleinte kicsit féltem, pláne amikor Pesten belül kellett közlekedni, de hamar megszoktam azt is. T betű soha nem volt kint. Hosszabb útra talán akkor mentem egyedül, a már saját kocsimmal amikor randira mentem. A csaj kb. 200km-re lakott tőlem.

Aztán szinte észre se vettem és bő 2 év alatt egy 60ezer km-t le is vetettem. Azért adott némi szabadságot az autó. Ha az ország másik felében volt valami program/rendezvény amire szívesen elmentem volna akkor már nem busz meg vonat menetrendet nézegettem vagy épp azon agyaltam, hogyan lehetne elkérni apámtól a kocsit (amit tudtam, hogy úgy se fog odaadni), hanem csak beültem a sajátomba és mentem.

2019. máj. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érettségi előtt szereztem meg a jogsit, érettségi után vittek katonának, leszerelés után a második munkahelyemen már szükség volt rá a munkához, megkaptam a cégautó kulcsot, forgalmit, és intéztem vele a melót.
2019. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Augusztusban lett jogsim, hónapok múlva decemberben kaptam céges autót. Este hoztam el, egyedül, onnantól esténként jártam vele pár kört mindig, hogy szokjam. Napközben nem használtam. Nagyjából 2 hét után hajtottam fel vele pályára 250 km vezetést lenyomtam. Majd vissza. Azóta is gyakorlatilag csak hétvégente használom, hosszabb 1-2 órás utakra, Pesten belül utálom a forgalmat.


Hosszabb utakon sem feltétlen magát a vezetést szeretem, az inkább csak "kötelező rossz" hanem azt, hogy sokkal rövidebb idő alatt eljutok a legeldugottabb helyekre is.

2019. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!