Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hideg motorral nehézkes...

Hideg motorral nehézkes indítás. Mi lehet a probélma? VW Golf IV (2. 0 benzin)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, előre leszögezem hogy viszem szerelőhez az autót, csak nem szererném, ha lehúzás lenne belőle. Autókhoz nem igazán értek, első autóm..

Adott egy IV Golf (99-es. 2.0 benzines motorral), ami vásárlása óta kicsit nehezen indul hidegen. Amíg hideg idő volt arra fogtam, de most melegebb időben ugyanaz a probélma.

Jelenség: hallok egy kattogó hangot, amikor izzítomt az autót. Ha kattogás megszünése előtt ráindítok, tuti fullad és nem indul be, de a kattogás után igen. (A motortér felől hallom) Azt vettem észre hogy egyre tovább tart mostmár a kattogás, és nehézkes így az indulás már, van hogy 2-3xori próbára indul, van hogy elsőre. (Melegen nem csinálja, pöccre indul)

- volt olaj, vezérlés, vízpumpa csere rajta

- kapott új akksit


Mi okozhatja -gondolom sok minden:)- ezt a gondot? Gyertya, üzemanyag pumpa esetleg?


Egyenletesen jár amúgy ha egyszer beindul, alapjárat sem ingadozik, egyedül ha adok egy kis gázt (üresben,indítás után) befullad, ezt pár napja produkálja..


Köszönöm előre is ha tud valaki segíteni!


26/N


2019. máj. 4. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
szerelő?
2019. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Benzines autónál nincs izzítás. Amikor a gyújtást ráadod, akkor csak az üzemanyagszivattyú (ac pumpa) kapcsol be.


Szóval én arra tippelnék elsősorban. Nem feltétlenül rossz a szivattyú. Lehet dugulás is vagy esetleg nem kap elég feszültséget, rossz a relé, stb.

2019. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!