Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átvert az autó szerelő, mit...

Átvert az autó szerelő, mit tehetek hogy visszatérítse a javítás díját?

Figyelt kérdés
Egy rádiós reklámban hallottam egy hirdetést, amelyben egy chiptuning mester 75%os fogyasztás csökkenést tud élérni bármilyen autónál. Azonnal felhívtam a szakit, és még aznap délután elvittem az 1.7cdti g astrámat. Másnap már mehettem is érte, 80ezer forintot fizettem. Azelőtt 6liter körül fogyasztott városban, és a szerelő azt ígérte, hogy ezután max 2.5liter lesz, de ha óvatosan vezetek akkor akár 2liter alatt is beéri városban. Ezután azonnal teletankoltam, és izgatottan vártam, hogy kiderüljön igaz-e. Már 200kilóméter után gyanús volt, hogy kamuzott a szerelő, mert az üzemanyagszint jelző ugyanolyan iramban zuhant, mint előtte. 550km megtétele után vált nyilvánvalóvá, hogy az autó pontosan ugyanannyi üzemanyagot fogyaszt, mint a chiptuning előtt. Felháborodva felhívtam a szerelőt, és azt mondta hogy biztosan az üzemanyag rendszer hibás, és valahol elfolyik a gázolaj. Elvittem tehát az autót egy másik szerelőhöz, de az nem talált semmilyen hibát. Elmeséltem neki a chiptuningos esetet, és fekvilágosított, hogy atverés áldozata lettem, mert a chiptung nemtud ekkora fogyasztáscsokkenést produkálni. Ráadásul abszolút semmit sem csinált, mert a motor vezérlőben a gyár szoftver volt. Ismét felhívtam a tuning mestert, és ezúttal azt kamuzta, hogy a rendszer még bejáratós, és 2ezer km után lesz látható eredménye

2019. máj. 5. 23:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Tanulópénzről hallottál már? Méghogy 2,5 liter... az ilyen Polymobil biciklik is esznek annyit, szerintem :D
2019. máj. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Erre mondják több pénze van mint esze.
2019. máj. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
71%

Tegyük fel, hogy a történet valós.

Induljunk ki abból, hogy van bizonyíték arra, hogy a reklám létezik, a tisztelt mester úr létezik, és van bizonyíték arra is, hogy a kérdező ott járt nála, és igénybe vette a szolgáltatását.

Nagyon könnyen bizonyítható, hogy csináltak-e valamit az autóval, vagy sem. ( A másik szerelő azt állította, hogy nem történt semmi. )

Innentől kezdve lehet intézkedni. Szerintem.


Az elég tágan értelmezhető, hogy kétezer km után lesz látható eredménye. A 200 000 km is 2000 felett van. Szóval logikai alapon a mester ezen állítását soha nem lehet majd cáfolni. Mindig mondhatná azt, hogy még nem mentél vele eleget. :)) Nyilván csak vicc ez részemről.

2019. máj. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 veterán vas ***** válasza:
68%
Próbálj meg valami más sztorit kitalálni, mert ez így, nagyon együgyű kis mese.
2019. máj. 6. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Legalább annyi eszed lehetett volna, hogy 75% helyett mondjuk 20%-ot írsz, az hihetőbb lett volna...
2019. máj. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom elképzelni, hogy ennyire unatkozol, vagy tényleg ennyire hülye vagy? Mert ha nem értesz az autókhoz ennek akkor is gyanúsnak kellett volna lennie.
2019. máj. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10%
Kuld el a reszleteket segítek
2019. máj. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Kamu kérdés. Ennyire hülye nem lehet senki, mert ennyi ész kevés lenne az életben maradáshoz. Szóval ordas nagy kamu.
2019. máj. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Honda Dio többet eszik...
2019. máj. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 D. Brasco ***** válasza:
51%
En is voltam ennel a mesternél,nekem is megcsipszelte a nígyesgóf egykilenctédéjimet ,de nálam biztosan jol csinalta mert nekem azóta termeli a gázolajat a gép,es 320km/h a végsebessége!Mondta hogy azért csak ennyi mert benne hagyott nekem egy elektronikus tiltást,mert a gumik nem bírnák az e fölötti tempót,de mondta hogy ha megyek a hungaroringre pályanapozni akkor kiüti nekem 80ezerért ezt a tiltást is es akkor 420-at fog tudni menni az auto!
2019. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!