Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni a diesel autót a benzinestől?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb haverommal egy oktatónál tanulunk és ugyan azt a kocsi vezetjük. Egy Dacia Logan. A srác váltig állítja, hogy az diesel. Viszont én meg az elejétől fogva azt hittem, hogy benzines. Ezen vitáztunk. Nekünk otthon egy hármas Golfunk van, diesel és jelentős különdbséget látok a két kocsi között. Ezért is gondoltam, hogy a Logan benzines. Nemrég a srác is meg én is vezethettük a szomszédom autóját, ami benzines Polo. Én nem fullasztottam le egyszer sem és úgy éreztem nagyon hasonlít a Loganra. A srác meg háromszor lefullasztotta és azt mondta, hogy ő benzinest nem tud vezetni. Most ezen vagyok fennakadva, hogy mi alapján lehet megkülönböztetni őket.

Köszönöm előre.

18/l



2019. máj. 6. 11:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a legegyszerűbb: megkérdezed az oktatódat.
2019. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

A régi 3-as Golfnál elég szembetűnő, pontosabban fülbetűnő a különbség. :) A mostani dízelek finomabban járnak.

Van néhány műszaki különbség, de ránézésre talán a legegyszerűbb ha megnézed, hogy a fordulatszám mérő meddig van skálázva. A dízeleknél kb 5000-nél van a piros tartomány. Ha függőlegesen állna a mutató, akkor 2500-3000 lenne a fordulatszsám. A benzinesek tovább vannak skálázva, nagyjából általában 7000-nél megy pirosba. Függőleges állásban a mutató 4000 körül mutat.

2019. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Megkérdezed az oktatót.


Mondjuk tanulókocsinak egyáltalán szokás dízelt venni? Főleg városban bóklásznak, ráadásul olyanok vezetik akik azért bőven bénáznak vele, a dízeles autók pedig (újonnan) jóval drágábbak.

2019. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

# 13

Szokás. Nem egy dízel tanulóautót láttam már.

Tavaly vettem új dízel autót. Forintra ugyan annyiba került mint ugyan ebből a típusból a turbó benzines.

A bénázás pont annyira tesz nekik rosszat, mint a benzinesnek.

Városban bóklásznak, de nem úgy hogy reggel beindítja, megy 6km-t és leállítja. Hanem akár szinte egész nap megy folyamatosan. Pl a városi buszokban is dízelmotor van, mégsem hullanak szét, pedig városban bóklásznak velük.

2019. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megkérdezhetném, de akkor lehet visszaküld elméleti órára.😂😂
2019. máj. 6. 15:58
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

Jó hát én amúgy elhiszem, hogy szoktak, mondjuk én sztem egy sima szívóbenzint vennék, aztán hajrá.


"Városban bóklásznak, de nem úgy hogy reggel beindítja, megy 6km-t és leállítja. Hanem akár szinte egész nap megy folyamatosan. Pl a városi buszokban is dízelmotor van, mégsem hullanak szét, pedig városban bóklásznak velük."


A buszok tényleg egész nap mennek, a tanulóautók azért nem. Meg hát azért egy busz motorját direkt ilyenre készítik fel. Hogy egy elrugaszkodott példát mondjak: egy irodai konyhába sem olyan mikrót vesznek, mint amit az ember otthonra vesz. Az irodában simán lehet, hogy órákat fog menni egy nap, amit otthon használsz az meg max 15 percet.

2019. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
De ha tudod a rendszámot, akkor lekérdezve pikk-pakk megtudod (ha érdekel, írj privátban és lekérdezem neked).
2019. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"A régi 3-as Golfnál elég szembetűnő, pontosabban fülbetűnő a különbség. :) A mostani dízelek finomabban járnak."


A Logannal is működik, a régebbiekből a dízel olyan, mint egy traktor.

2019. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kérdezd meg, ez nem egy olyan kérdés, amit elméleti oktatáson tanítanak.

Sőt, egy normális oktató még örül is annak, ha a tanuló kérdez.

Persze, az eddig kapott válaszok alapján meg is lesheted az autó hátulján a feliratot, szaglászhatod a kipufogó gázokat, hallgathatod a motorok kerregését :-)

2019. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

#16#

Lepődj meg, de a tanuló autók többsége dízel, nem benzines.

Sokat mennek, igen, többször leállítják a motort, de az nem hűl le, néhány percet áll csak...

Amiért főleg dízellel oktatnak:

- üzemanyag költség

- dízel nehezebben fullad le, mint a benzines (ennek meg is lesz a böjtje, amikor a tanuló levizsgázott, és benzines autóba ül át)

Fő ok az üzemanyag, hosszú távon nem mindegy, hogy 7 liter gázolajat, vagy 10 liter benzint éget el.

2019. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!