Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól tudom ezt a kresz szabályt?

Jól tudom ezt a kresz szabályt?

Figyelt kérdés

Járdaszigettel ellátott átjárónál ebben az esetben nem kell elsőbbséget adni ugye?


Ugyan ez érvényes a járdasziget nélkülire is.


[link]



2019. máj. 6. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a firka?

Amennyiben kijelölt gyalogos átkelőhely ("zebra") akar lenni, ott a gyalogosnak elsőbbsége van, akkor is, ha van járdasziget, és akkor is, ha nincs.

2019. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az zebra akkor van
2019. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom a szabályt, ilyen esetben az életszerűséget választom és átmegyek, mivel a gyalogos messze van, én meg elérem a következő zöldet. Mindenki jól jár :)
2019. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyen kresz szabályról, belinkeled kérdező?
2019. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Mi köze van a járdaszigetnek és az átjárónak ahhoz, hogy kinek van elsöbbsége? A felfestett gyalogátkelő (akkor is ha firkálva van) mindenesetben elsöbbség adásra kötelezi az autóst.

Nyugtass meg hogy neked nincs jogsid?

2019. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De irtó gagyi rajz ez, de amennyire kivehető, meg kell állni szabály szerint, akár balról, akár jobbról jön a gyalogos.
2019. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amikor anno elméleti oktatásra jártam, egy ilyesmi ragadt meg, de nem voltam benne teljesen biztos. Lehet, hogy ott is inkább az életszerűség miatt, mert teljesen értelmetlen a fenti esetben megállni, amíg a gyalogos nem ér el a gyalogátkelőhely feléig.


Van jogsim, csak szerettem volna felfrissíteni a tudásom, kötekedő népség.

2019. máj. 8. 07:19
 8/8 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, Romániában tényleg nem kell megállni, amíg nem kerül a gyalogos a zöld sávba.


[link]

2019. máj. 8. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!