Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok azokról akik...

Mit gondoltok azokról akik itthon úgy döntenek hogy automata váltós autóból tesznek vizsgát és bevállalják hogy aztán csak ilyet vezethetnek?

Figyelt kérdés
gyengébb képességűek akik ennyivel is meg akarják könnyíteni a vezetést?
2019. máj. 6. 22:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
vagy csak szimplán betudható lustaságnak? minden vélemény érdekel
2019. máj. 6. 22:23
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Szerinted érdekli őket, hogy mások mit gondolnak róla?

Hoznak egy döntést, ilyen, vagy olyan okból, és ha nekik az úgy jó, akkor nem foglalkoznak azzal, hogy másoknak mi a véleménye arról.

Egyébként még egyetlen automata váltós autót vezető emberhez se mentek oda, hogy "mutasd már meg a jogosítványodat", ellenben ismerek olyanokat, akik évek óta automata váltóst vezetnek, holott vezethetnének manuálisat is.

Hosszú távon meg tetszik, vagy sem, de egyre több lesz az automata...

2019. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Normál váltóson tettem vizsgát. 2 autónk van. Az egyik manuális a másik automata, mivel bnőm csak azt meri vezetni egyedül. Sokkal jobban szeretek én is automatát vezetni. Meguntam a kuplungolást. Én is ellenszenves voltam, de a következő autóm biztos, hogy automata váltós lesz, elvégre az autóm van értem és nem pedig fordítva
2019. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, ha úgy döntenek, hogy számukra elég, hát akkor elég.
2019. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én egyáltalán nem ellenszenves hangnemben írtam, nekem nincs jogsim, de kényelmesebbnek érezném ezt a lehetőséget ha be is kell tudni hogy többet fogyasztanak az ilyen kocsik (ha még a mostaniakra is aktuális)
2019. máj. 6. 22:47
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem ellenséges hangnemben válaszoltam, a lényeg az, hogy a normálisan gondolkozó embernél lényegtelen az, hogy a másik manuális váltóson tanult-e vezetni, vagy automatán... nem érdekli.

Aki pedig úgy dönt, hogy automata váltóson akar tanulni, vizsgázni, és tisztában van azzal, hogy a jogosítványa is arra lesz korlátozva, annak miért lenne fontos, hogy mások mit szólnak hozzá?

Nemi azt kell eldönteni, hogy mennyi esélye lesz annak, hogy valamikor mégis kellene a korlátozás nélküli jogosítvány? Nem lesz mindenkiből hivatásos sofőr, vagy kerül olyan munkahelyre, ahol szolgálati autót kell vezetni ( mégis úgy lenne, le lehet vizsgázni manuális váltóssal is), ez tehát egy olyan döntés, amihez nem kell mások véleménye, arról, hogy mit gondolnak...

Ami számít, hogy te miért szeretnéd az automatát, és van-e a közelben lehetőség automatán tanulni, és biztos, hogy automata lesz az autód.

2019. máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Végülis, ha utána végig lesz lehetősége automata váltós autót vezetni, akkor miért ne. Én is, és az összes ismerősöm (akiknek esetleg van automata váltós kocsijuk otthon), azért tanultunk rendes váltóson, mert nem tudhatja az ember, hogy esetleg mikor kell mégis majd ilyet vezetni. Pénzben ugyanannyi, automatát ugyanúgy lehet vele vezetni, viszont a jövőben nem lesz olyan, hogy ja igen van jogsim, de csak automatára, szóval ezzel a kocsival nem tudlak elvinni..
2019. máj. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem fogyaszt többet , a váltókar rangatasa ma már teljesen felesleges .

Az persze más kérdés hogy váltani a legsötétebb ember is tud ergo én megtanulnam.

2019. máj. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Manuálison tanultam és vizsgáztam.Kb. 2-3 hónapig vezettem a családi autót (ami manuális),aztán vettem egy saját automata váltósat.Azóta már az is le lett cserélve,szintén automatára.Én megmondom őszintén,nem szeretek váltogatni.Belvárosban közlekedem,sok a dugó,lépésben lehet haladni,stb. így engem nagyon idegesített a folyamatos váltogatás.Ha most lennék ott hogy jogsit akarok,nem b**zakodnék azzal hogy megtanuljam a manuális váltót kezelni.Aki hasonlóképp érez,és tudja hogy úgysem fog manuális autót vezetni,szerintem az a logikus ha eleve automatán tanul.
2019. máj. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lassan amúgy is ki fognak kopni a kézi váltók.

Amúgy meg egyáltalán nem szégyen beismerni, ha valami nem megy.

Márpedig valljuk be, a kézi váltó és a kuplung kezelése a sofőrök 80%-ának nem megy túl jól. És rendkívül ritka hogy ezt valaki be is ismeri.

Automatával így egy komoly figyelemelvonó és stressz faktor ki van iktatva.

Aki meg Pesten szopódik a dugóban minden nap, annak igazi átok a manuális váltó.

2019. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!