Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki tudja, hogy itthon lehet-e...

Ki tudja, hogy itthon lehet-e valahol automata autóval levizsgázni és egyáltalán oktatnak-e automata váltós autóval? Amerikában ha jól tudom, ez alap.

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem egészen alap, hiszen az autók alapvetően sima váltósan (stick shift) jönnek ki, FELTÉVE HA a delikvens nem kéri bele extraként az automatát. És kéri, mert olcsó.


DE!


Ha a vizsgája csak automatára van megcsinálva, NEM VEZETHET stick shiftes autót!!! Ahoz kiegészítő vizsga kell, vagy alapon stick shiftes autón kell megtanulni vezetni, és akkor nincs semmilyen probléma.

Magyarországon az automata elég drága kiegészítő extra, ezért szerintem nincs is ilyen lehetőség, hogy ilyen autón vizsgázz. Ha egyébként attól parázol, hogy sosem tanulod meg, hogyan kell használni, akkor azt mondom, hogy ne félj tőle, nem akadály!!!!!

Plusz szerintem ha azon vizsgáznál, akkor itthon is benne lenne a jogosítványod adatai között.

2009. jan. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen én valóban okkal parázom, mert egyszerűen nem érzem, hogy mikor kell váltani. Az automatát simán használom, de már szerettem volna jogsit szerezni, csak én eddig úgy tudtam, hogy itthon csak és kizárólag kéziváltóson szabad vizsgázni.Az meg nem érdekel, hogy beírják a jogsimba, hogy csak automatát vezethetek, mikor tényleg CSAK azt!
2009. jan. 28. 07:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem éreztem én sem, és más sem, mikor tanultunk...sőt, mondok egy érdekeset. Én az USAban vezettem nagyon nagyon sokat, hivatásos voltam, és több km-t mentem, mint egy magyar autós egész életében. Mégis, most hogy hazajöttem, vettem egy dízel autót, és egész máskor kell elváltani a fordulatszámokat mint benzines autókban. Ezért egyelőre "nem érzem" mikor kell elváltani, és mindig pörgetném fel az autót egy normál benzines fordulatig, mert a dízel sokkal alacsonyabb tartományban pörög.
2009. jan. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, de nem akarok sokszor megbukni, ezért kérdeztem, hogy lehet-e itthon automatán VIZSGÁZNI?
2009. jan. 29. 07:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Természetesen lehet automata váltós autón vizsgázni, de ez bekerül a jogosítványba is, és a továbbiakban korlátozásként szerepel és csak ilyen autót vezethetsz.

2009. jan. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, ez hasznos volt! Most már csak azt szeretném megtudni, hogy HOL van ez az autósiskola? Vagy esetleg tudnád a nevét vagy címét is?
2009. jan. 30. 07:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Az autóvezetés műszaki önbizalom kérdése is. Ha egy sima sebességváltáson aggódsz, egyszerűen ne is szerezz jogosítványt. Nem neked való az egész dolog.
2010. márc. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!