Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen új/szalonautót vennél...

Milyen új/szalonautót vennél kb.6 millióból ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Napi 80 km ingázásra lenne használva, amiből kb. 70 km városon kívül van, de nem autópálya. Fontos lenne a biztonság és a nem túl nagy fogyasztás. Szeretném,ha a fenntartása sem lenne iszonyú drága, egy jó alsó/közép kategóriás autót képzeltem el. Mivel eléggé kicsi vagyok(162 cm) úgy hallottam,hogy érdemesebb magasabb autót venni, az előnyösebb lenne. Ez igaz?

Milyen típusokat nézzek meg? (én a Vitarat, Ceed-et, szalonautó V40-et és Sportage-ot néztem)



2019. máj. 7. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

Minek nagy autó? Kompenzálni, hogy kicsi vagy?

Ha nem 4-5 felnőtt utazik benne naponta, akkor egy igen jól felszerelt Polo-t, Corsa-t vennék

2019. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek az elsővel. Ennyiből kapsz egy 1.5-ös Yarist full extrával.Sokkal többet ér, mint egy közepes felszereltségű Ceed vagy Sportage. Ez a kicsi vagyok magas autó meg max a kommunizmusban a trabantnál számított. Ma 2019 van.
2019. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Következő autóm az új Ignis lesz.

Szerintem szuperül néz ki, és simán kijön ennyiből:


[link]


Én biztosan ilyet vennék. (most napi 60 km-t ingázok, és így venném ezt, ha telne rá)

2019. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

V40 és Sportage kapásból felejtős, a Volvo 6 milla felett kezdődik, Sportage-ből pedig csak fapados felszereltséget kapsz ennyiért. A másik kettőből nézd meg, hogy mit tudsz 6 millából kikonfigurálni, mindkettő jó autó, nem nyúlsz mellé egyikkel se.

De én is azt tanácsolnám, hogy inkább méretben menj eggyel lejjebb, és a felszereltséget maxold ki amennyire tudod. Lehet, hogy nevetségesen hangzik, de ha egyszer van egy jól felszerelt kocsid, utólag nem is fogod érteni, hogy élhettél korábban tolatókamera, adaptív tempomat, fűtött kormány stb. nélkül. Annyival kényelmesebbé teszik ezek az apróságok az életedet.

Ami a biztonságot illeti, nézd meg a törésteszt eredményeket: [link] A Polo, Corsa, Yaris egyaránt rendkívül biztonságos autók, hiába kicsik. Biztonságosabbak, mint 10-15 éve a legtöbb nagyautó. Az Ignis csak 3 csillagos, de még az se vészes.

2019. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kia Rio

4.6M-ert megkapod a full extras automata váltóst minden kényelmi extrával.

Vagy ugyanez a tudás 5M-ert van mar Suzuki Baleno

Nekem a Rio tetszik jobban azért is irtam azt elsőként

Egyébként minél kisebb az autó annál jobban érzed pl, kikerülésnél vagy szűk helyre prkolásnál arról nem beszélve hogy a fogyasztás is kevesebb mint egy batár nagy SUV-nál

2019. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, megnézem az ajánlott típusokat!

Most egy nagyon kicsi autóm van és nem szeretem, gondolom azért van bennem ez a nagyobb iránti vágy :) De mivel valóban legtöbbször egyedül utazom, maximum ketten így logikusabb döntés lenne egy normál méretű, nem pedig SUV.

2019. máj. 7. 13:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ritka peches vagyok műszaki dolgok vásárlása esetén, sőt még tejet is képes vagyok a boltban gyakran romlottat kiválasztani, így nálam az időben és távban leghosszabb garanciát adó márka lenne a befutó.

Mivel új autó nekem annó nem jöhetett szóba, mert kb csak fele ennyi volt a keret, így használtat vettem, de azt is egy év garival, amire mint említettem balsorsom okán szükség is volt.


Szóval gari mindenek előtt!

2019. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Astra K, turbó benzines motorral?

Ne a listaárat nézd! 6 millióba egy elég jó közepes felszereltség is belefér.

Azt én sem teljesen értem, hogy azért mert alacsony vagy, mért lenne előnyösebb egy magasabb autó...

V40 két éve nálam is szóba jött. Nézegettem. Az alap vezrió bele is férne a 6 millióba. De ha azon felül valamilyen extrát kérsz, esetleg az alap motor helyett eggyel nagyobbat, más márkákhoz képest aránytalanul nagyot ugrik a vételár. Amúgy a V40 sem egy kifejezetten magas SUV-szerű autó.

2019. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kia Stonic. Ennyiből már egy szépen felextrázott változatot kaphatsz, marad még pénzed az adminisztrációs díjakra és téligumi szettre is. Megbízható 1,4MPi motorral, alacsony fogyasztással, kisautós méretekkel, mégis picit emelt magassággal, ami segít a ki-beszállásnál, illetve az előtted lévő forgalom áttekintésénél.
2019. máj. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon brutálisan akciózzak a Honda civicet mivel ez az egyik legmegbízhatóbb autó a piacon én raneznek. Emellett van Mazda 3 elég kényelmes és megint meguszol egy halom szivast.

Magas autó akkor kell ha arra vágysz , logikusan a magas autó többet fogyaszt de ugye valamit valamiért.

A magas autótól nem leszel magasabb

2019. máj. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!