Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen feltételekkel milyen...

Ilyen feltételekkel milyen első autót vegyek?

Figyelt kérdés

Szóval oda került a sor, hogy első autó vásárlása előtt állok.

A keret 1.5 millió forint, ez csak az autóra ezen felül van a papírmunka és a szerviz. Egy jó állapotút szeretnék, tehát szerviz alatt a kezdeti olaj, szűrő, vezérlés cserére gondolok, semmiképpen nem olyat amire még a vételárat rá kell költeni.


Benzinest szeretnék, mert nem lenne túl nagy az éves futásteljesítmény (maximum 15.000 km).

Szívem szerint egy Bmw E46 coupe-t választanék, de a szüleim ragaszkodnak ahhoz, hogy 10 évnél öregebb autót ne vegyünk.

Így természetesen a BMW mint márka ki is esik.


Szóval beírtam a keresőbe, hogy 2008-tól, és másfél millió forintig.

A kapott autók, hát hogy mondjam elég unalmasak legalábbis kinézetre. A legizgalmasabb formája talán a Ford focusnak van ezek közül, de so-so.


A kérdés, hogy van-e valakinek valami tippje, hogy ilyen feltételekkel egy kicsit izgalmasabb autót találjak? Főként coupe-k érdekelnek. Cabrio is tetszene, de a vászontető télen és esőben annyira nem jó úgy tudom.

Szóval vagy keménytetős cabrio, de inkább coupe lenne a cél.

Motor mindenképp benzines.

Fogyasztás annyira nem lényeg, dinamikusan lehessen közlekedni. (Nem 300 lóerős sportautó kell, de ne 60 lóerős amivel kínszenvedés egy előzés is.)

Szóval tudtok ajánlani valamit ilyen feltételekkel? Ami kicsit ritkább, izgalmasabb formája van.



2018. máj. 15. 22:54
1 2
 1/13 3d-s cigány válasza:
100%
Szóval te BMW-t akartál úgy, hogy nem szeretnéd rá költeni a vétel árat?Elmondom neked, hogy ha BMW-d van akkor több mint a vételárat fogod rákölteni...Kivételes eset amikor a szalonból hozod.
2018. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

E46-ból másfél millióért már a kínálat szebbik feléből lehet válogatni, és valahol 2 milliónál van a teteje.

Az 500 ezres e46-okra biztosan rá kell költeni egy halom pénzt.

De ez mindegy is hisz E46 biztosan nem lesz a 10 éves limit miatt, ezáltal a Bmw is kizárt, hisz 10 évnél fiatalabb normális ilyen áron nincsen.

Szóval valami más kell ami a feltételeknek megfelel.

2018. máj. 15. 23:06
 3/13 anonim ***** válasza:

Én egy 8. generációs (ufó) Honda Civic-et vennék.


Elég egyedi formája van és emellett megbízható is.

2018. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez a civic tök jól néz ki, de ahogy nézem sajnos nem fér bele a keretbe.

1.5-ért éppen a legolcsóbbak vannak (és ebben már benne vannak a legidősebb 2006-os darabok is).

De kár, mert tényleg elég jó megjelenése van.

2018. máj. 15. 23:21
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy jó E46 megvehető. Azért 1,5 nem a kínálat teteje, ha a jobb motorokról beszélünk (320i és nagyobb). Én már csak a gyártás vége felé válogatnék a hat hengeres kínálatból. Ehhez még akár sovány is lehet ez a keret. Dízelt hanyagolnám, ha már egyszer az életben szeretnél valami vezetési élményt, meg hát tudják is vinni a pénzt, mert millió km van bennük. 170 lovas 320i alá nem adnám. Persze jobb választás lenne egy kettes Focus 1.6 benzin, de ha egyszer az életben akarsz egy jó autót vezetni, és nem sajnálsz rá áldozni, akkor most kell E46-ot venni, amíg még kapsz vállalható darabot.

Én kiéltem a BMW-zést az utóbbi 10 évben, most átültem egy Skoda vRS dízelbe, de valami hiányzik az élményből. Ha a szívemre hallgatnék, akkor nem ezt az autót hajtanám, hanem valószínűleg valami hat hengeres BMW-t.

2018. máj. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szívem szerint én is E46-ot vennék, de sajnos a legfiatalabb példányok is elmúltak 10 évesek. A szüleim pedig sajnos ragaszkodnak ehhez a 10 éves limithez.

Másfél millió valóban nem a kínálat teteje, de már tényleg szebbek vannak ennyiért. Egyszer talán hobbiautónak lesz is egy érdekesebb motorral, mint ahogy most sokaknak van E36, addig is viszont most egy fiatalabb első autóra van szükség.

2018. máj. 15. 23:35
 7/13 anonim ***** válasza:

Astra GTC.


Sajnos coupe nagyon kevés van a piacon, ennyiért meg pláne.

Astra G Bertone, E46 a korhatár miatt kiesik, E92 meg már felette van a keretnek, E82-ről nem is beszélve.

Én is végig jártam ezt a témát, sajnos 1,5-3 millió között klasszikus coupe forma elég korlátozottan elérhető, úgyhogy hatchback lett.

2018. máj. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Másfél millióért ha jót akarsz, és 10 év alattit, akkor csak a kisautók jöhetnek szóba. Hiba így kikötni a maximális életkort, hogy 10 évnél nem lehet idősebb. És ha 13 éves, akkor mi van? Az állapotát kell nézni.

Sokan sok okosat mondanak majd itt, én a kabriókra térnék ki egy kicsit, mert ott is leírtál egy téveszmét, mégpedig a vászontetővel kapcsolatban.

1. A vászontető nem ázik be.

2. A vászontetős autó nem hideg télen.

Ha egy kabrió beázik, az nem azért van, mert "rongyból" van a teteje. A beázás az illesztéseknél szokott történni. Mivel a vászontető egy darabból van, jóval kisebb az esély a beázásra, mint egy keménytetős kabrió esetén, aminek ezer helyen csuklik a teteje, és áll száz alkatrészből. Ahány ilyen törés, annyi helyen tud beázni. Nekem vászontetős kabrióm van, de az ismeretségi körben is van mindenféle. Az enyém akkor sem ázik be, ha gőzborotvával nyomatom a tetejét a mosóban. De akinek keménytetős CC-je van, mindenkitől hallom, hogy becsepeg a víz akár egy sima esőben is. Azon kívül egy haveromnak elromlott egyszer a tetőszerkezet (elektromos mozgatású), és hát... 1,5 millió forintba került a javítása meg az alkatrészek hozzá. Pont annyiba, amennyiért az autót megvennéd. Ha kabrió, akkor vászontetős, én azt mondom. Ugyanakkor 1,5 millióért nem fog beleférni a 10 éves életkor, illetve ha igen, akkor meg biztos, hogy pár százezret rá kell költeni. Nem javasolnám ennyiért.

A kupé jobb választás akkor már, de vagányat abból sem fogsz kapni a 10 éves korláttal. Egy Kia Ceed kupénak meg nem sok értelmét látom.

Szerintem engedd el ezeket a dolgokat, amíg nem lesz több pénzed. Addig meg vegyél tényleg egy benzines Focust valami erősebb motorral, vagy egy Civicet.

2018. máj. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Olvasom a többi választ is... Mondd már meg a szüleidnek, hogy ezt a korhatárt felejtsék el. A 10 éves autód jövőre tudod hány éves lesz? 11! És akkor már biztosan szét fog hullani! :/
2018. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én sem tartom ésszerűnek ezt a 10 éves limitet, hiszen nagyon gyorsan lesz egy 10 éves autóból 12-14 éves, akkor meg már ott is van korban, mint most egy e46.

De sajnos valamilyen oknál fogva úgy hiszik, hogy a 10 évél fiatalabb autók megbízhatóbbak és biztonságosabbak. Ezzel egyet is értenék, ha egy 8 éves és egy 25 éves autót hasonlítunk össze de most, hogy 10 vagy 12 éves majdnem mindegy.

Még talán tényleg a Fordok, Focus és Fiesta ami jobban néz ki ebben a kategóriában, és ez az Astra GTC is jónak tűnik. Mást egyelőre nem sikerült találni, ami kicsit sportosan néz ki vagy legalább nem annyira unalmas.

2018. máj. 16. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!