Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tudok csinálni ha kaptam...

Mit tudok csinálni ha kaptam egy kerékbilincset vagy elvontatták az autómat?

Figyelt kérdés

Illetve ilyen esetekben mennyire figyelnek oda arra, hogy a járművem bármilyen alkatrésze ne sérüljön?

Illetve a vontatást nem tudom hogy oldják meg, ha elsőkerék hajtású autóm van és be van húzva a kézi..


2019. máj. 8. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vontattást(is) felkészült szakemberek végzik. Előtte fotóznak, jegyzőkönyvet vesznek fek a kocsi külső, szabadszemmel látható állapotáról. Régen még volt némi lehetőség a perre, ma már nincs. Még egy Bentleyt is elvisznek, hiába 90 millió a fapados....

Kerékbilincs esetén otthagynak egy piros színű tacepaot, amin mindet elmagyaráznak...neked csak fizetni kell.

2019. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ja, még annyit, hogy a sebességben hagyott, behúzott kézifékes autókat is elvontatják kis kerekű gólyalábbal...ma már videózzák ezt a megoldást is.
2019. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szabály szerint:

"Az intézkedés végrehajtása során úgy kell eljárni, hogy a járműben sérülés vagy egyéb károsodás ne keletkezzen."

[link]


Nyilván, ha sérülés, vagy károsodás éri az autód, akkor kötelesek megtéríteni.

2019. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megtanulod hogy hol állhatsz meg.
2019. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kerkékbilincsnél hagynak egy cetlit az autón, amin van egy telefonszám. Azt felhívod, fél óra alatt kijönnek, és ha kifizeted a bírságot, akkor leveszik, és mehetsz a dolgodra.


Ahhoz hogy elvontassák, ahhoz marha szar helyen kell állnod huzamosabb ideig szerintem... Az ilyen helyeken ki is van táblázva, hogy elvontathatják. Alapvetően a kerékbilincs a bevettebb szokás.


A vontatásra és annak módjára pedig már kaptál választ.

2019. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

És honnan tudjam hogy el lett vontatva, vagy ellopták?

2019. máj. 8. 15:05
 7/7 anonim válasza:
Onnan tudod, hogy ellopták vagy csak elvontaták, hogy van egy rendszám van a rendszámhoz tartozó név és van a névhez tartozó tel.szám
2020. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!