Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Károsítom ezzel az autómat?

Károsítom ezzel az autómat?

Figyelt kérdés

Oktatóm úgy tanította hogy 1-est csak akkor kapcsolunk ha teljesen megállt az autó. Viszont egy olyan zsúfolt kereszteződéshez értem ahol kis lejtő is van és jöttek is oldalról így nem mertem bekockáztatni azt, hogy 2-es és lehet lefulladok hanem 1-est váltottam, igazából max ha 5-el gurultam, mert a sebességméró szinte a 0-n volt.

Jól tettem? Vagy inkább váltsak legközelebb 2-est?


2019. máj. 8. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kezdett el rángatni a kocsi, akkor nem volt rossz a sebességválasztás.

Alapból tleg az a mondás, hogy 1-esbe akkor ha el akarunk indulni.


Van amikor nagyon lassú a kocsi és jobbnak érzi az ember az 1-est, valójában jól csúsztatva 2-esben is menne az.


Sőt, 2-esben is el tudsz indulni a kocsival álló helyzetből lefulladás nélkül.

2019. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez inkább a régi időkben volt. Manapság a szinkronizált váltók miatt 7-8 km/h-ig simán vissza lehet rakni 1-esbe.
2019. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem rángatott csak felpörgött 2000 fölé picivel.

Elég öreg autó egyébként

2002-es 1.4-es Scénic

Köszi a válaszokat :)

2019. máj. 8. 13:58
 4/11 anonim ***** válasza:
nekünk az egyik (dízel) nem is igazán engedi az 1-es,ha gurul az autó... a másikat (benzin) 20km/h alatt simán 1-be lököm,mert kettőbe túl alacsony a fordulatszám neki és le akarna fulladni.
2019. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Jól tetted, hogy ebben a szituban egyesbe tetted..a ketteshez némi rutin kel..majd az is meglesz.
2019. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Hát egyesbe csak akkor tedd ha elindulsz vagy ha már majdnem megálltál. Nekem is berángat ha nagyobb sebességnél teszem 1-esbe. De ki lehet tapasztalni, hogy egy bizonyos sebesség intervallumban melyiket kapcsold.

De amugy jól tetted hogy 1-esbe váltottál a domb miatt, ha olyan helyzetben vagy mint amit irtál is akkor inkább lassíts addig amig szépen beveszi ez 1-est

2019. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem károsítod. Úgy is érzed, ha nem akarja az egyest. Olyankor nem szabad erőltetni. Ha simán becsúszott 1-esbe, akkor nem károsítottad jobban, mintha csúsztatott 2-essel szenvedtél volna föl egy emelkedőn.
2019. máj. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
óóó nekem az áttétel miatt mennyit kell 1-esbe bőgetnem városban a motort... Semmi baja nem lesz. Attól nagyobb baja lesz ha erőlteted a kettest mikor 5-el mész...
2019. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Simán bevette az egyest igen!:) köszi! Ment mindnekinek a zöld “pacsi”!
2019. máj. 8. 14:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Jól csináltad! Bár ha már gurul az autó olyan 10 - 15 km/h-val akkor már nem szabad hogy lefulladjon a kettestől.... de ehhez rutin kell hogy érezd, ezt elmagyarázni nehéz.... majd belejössz!
2019. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!