Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Otthoni autószerelés mennyire...

Otthoni autószerelés mennyire jellemző, hogy valaki nekiáll javítgatni a szelepet a kerekeken?

Figyelt kérdés
Vagy ezt már inkább autószerelőre bízza?
2019. máj. 10. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azokat cserélni szokták
2019. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szelep filléres tétel, meg szerintem nem is lehet, meg nem is érdemes javítani. Ha rossz akkor a gumis kicserélni 5 perc alatt kb.
2019. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Bárminek képesek nekiállni az emberek, szerszám vagy kézikönyv nélkül is. Megnézik Youtube-on a videót és nekiesnek, aztán majd lesz belőle valami. Szerintem ezekről a házi szerelésekről és eredményeiről sokat tudnának mesélni a hivatásos szerelők.
2019. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

#3

Férjem hivatásos szerelő, tökéletesen eltaláltad, sokat szokott mesélni az ilyen önjelölt szakikról, mikor viszik kb. dobozokban az autót, hogy valami nem sikerült. :DDD

2019. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Szelepet csak a legsúlyosabb olcsójánosok szoktak javítgatni, mert 2-300 Ft-ért már lehet kapni újat és a gumisok könnyűszerrel ki is tudják cserélni. Házilag is ki lehet, csak kínlódós. De nem példa nélküli a dolog, mint előttem is írták: zsugorcsővel pótolt tömítőgumi, golyóstollból kiszerelt rugó, kombináltfogóval hajtogatott rugótalp is előfordul széles e világban. Csak pízbe ne kerüljön, ráérek én elp*csölni vele másfél-két órát, meg az se baj, ha utána is ereszt, a lényeg, hogy milyen sokat spóroltam, nézzed e!
2019. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A szelep nem autószerelés kategória.


Szerintem azt kb senki nem áll neki otthon szerelni, mert nem az a "mennyit spóroltam" kategória.

Gumis megcsinálja fillérekért pár perc alatt, te meg szpsz fél napot, mire talán....

2019. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. máj. 10. 14:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Na azért nem így van.

Attól függ mi a baja annak a szelepnek. Mert ha csak ereszt és egy szeleptű cserével megoldható akkor meglehet csinálni.

2019. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szeleptűt te is ki tudod cserélni 5 perc alatt ha arról van szó. Én kínából Aliról rendeltem szeleptűt fillérekért. Teljesen jó, tartja a nyomást.

Ha magát a szelep külső részét is cserélni kell, annak nem állnék neki itthon. Le kell gumizni a felnit, utána kicserélni a szelepet, gumi vissza, majd centrít. Otthon kivitelezhetetlen. Egy gumis pár perc alatt megcsinálja neked 1-2e Ft-ért. Tehát még csak nem is drága.

TPMS szelepnél láttam már olyat hogy valaki otthon cseréli benne az elemet. Elég roncsolásos módszer, másképp nem férsz hozzá az elemhez. Utána vagy sziloplaszttal, vagy jobb esetben műgyantával vissza kell ragasztani. Ez nekem kicsit olyan gányolás kategória. Igaz, hogy egy ilyen szenzor nem olcsó. Így lehet ezzel a módszerrel spórolni. De viszonylag sokáig bírja a gyári elem, én inkább megvenném az új szenzort még ha drágább is és 10 évig nincs vele gond. Nem kell aggódni hogy nagy sebességnél enged el a sziloplaszt.

2019. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Férjem hivatásos szerelő, tökéletesen eltaláltad, sokat szokott mesélni az ilyen önjelölt szakikról, mikor viszik kb. dobozokban az autót, hogy valami nem sikerült. :DDD"


Majd rájössz anyuci, amikor laposra verik a férjecskédet, mert ő is kb ugyanaz a görény, aki átver mindenkit, mint a "hivatásos" szerelők 99%-a.

2019. máj. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!