Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen külső tuningokat kell...

Milyen külső tuningokat kell papíroztatni vagyis mire kell engedély? Spoiler, lökhárítok, felni. Ilyenekre gondolok.

Figyelt kérdés
2019. máj. 11. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag mindenre ami nem gyári
2019. máj. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 veterán vas ***** válasza:

Azért ennyire nem "kocka" a világ, ahogy #1 írja.

Egyik barátom vásárolt a 2008-as Swiftjére hátsó légterelőt. Az Övé eredetileg a fapados verzió, de kapható külön is hátsó ajtóra spoiler/"szárny" vagy ki minek nevezi.

Fölcsavaroztuk rá és kész.

Vagy pl. a sajátomra vásároltam alu-felniket. Egyikért sem szólt érte, pedig mindkét autó volt már azóta műszakin.

Szóval normális keretek között, van járható út.

2019. máj. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: Dehogynem ilyen.

Az, hogy a gyári szárnyat felrakod egy olyanra, amin nem volt gyárilag felszerelve az nem tuning. Az természetesen lehet. Felnit is csak a gyárit szabadna használni. Ismételten, ha újan csak acélra futotta, majd később megveszed használtan a gyári alufelnit és felrakod, az megint nem tuning és megint nincs miről beszélni, természetesen szabályos. De ha már a gyáritól eltérő felniméretet (átmérő, szélesség, ET, más gumiméret esetleg) használsz, azt már engedélyezni kellene.

Nyilván a rendőr nem fogja leszedetni veled, hogy megnézze az ET számot az út szélén. És a többség ezzel már nem is foglalkozik (annyi modell, annyi felni méret és típus van), amíg nem lóg ki a kocsi alól, de attól még ha átalakítasz az engedélyköteles lenne. Engem sem fogtak meg soha emiatt, pedig széles körben ismert Audi felnim van VW-en, ráadásul kisebb ET-vel és nagyobb szélességgel, mint a gyári (és még ültetve is van)

2019. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit gyárilag az adott típusra raktak azon kívül mident .

Nekem gyárilag 16” a legnagyobb felni . Nekem váltó méretben 17” van fen már ez is szabálytalan ezt is papirozni kellene , de sz.r a köhém és nincs rendes járható újra a hivatalos auto építésének . Így nem szabályos ez van .

2019. máj. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Macerás, de papírozható eggyel nagyobb felni.

Csak némi utánajárás kell, na meg a megfelelő dokumentumok, amik kb. senkinek nincs a felnijéről

2019. máj. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon minden szart papiroztatni kell, mert belekötnek. Amerikában pl. csak menjen át az emission-ön és úgy alakítod ahogy akarod.
2019. máj. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!