Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önkiszolgáló autómosóknál a...

Önkiszolgáló autómosóknál a végén, miután az ún"konzerválás" megtörtént (wax réteg felkerült és a cseppmentes szárítást elősegítő öblítés is kész) érdemes mikroszálas kendővel megtörölve a vizet eltávolítani a fényezésről?

Figyelt kérdés
Igazából nem vagyok nagy szakértője a témának, de mindig így szoktam, valahogy nem érzem befejezettnek enélkül a mosást, azonban egyik nap eszembe jutott, hogy ezzel nem távolítom-e el azonnal a képzett wax réteget? Lehet jobb lenne hagyni megszáradni? Remélem valaki, aki jobban ért hozzá segít eldöntenem. Köszönöm előre is!

2019. máj. 12. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Az önkiszolgáló alatt azt érted, amiben te mosod az autót, és nem a gépi igaz?


Ha hagyod megszáradni a vízcseppeket, az meglátszik. Autó színétől függően hol jobban, hol kevésbé. Szürkén/fehéren nem fogod nagyon látni, feketén nagyon. Sőt ha tűző napon van, úgy beleég, hogy alig bírod leszedni tehát akkor semmit nem ért az egész autómosás. (ez nyilván függ a víz minőségétől is)

Igen, érdemes letörölni mindenképp! Mert valóban félmunkát végzel.

Ne felejtsd el az ajtókat, csomagtartókat is kinyitni, küszöböket is letörölni.


Egyébként a Wax maga az egy olyan réteg, ami nehezíti a kosz megtapadását az autón miután felkerült, lepergeti a vizet.Sokan nem is tudják mi az, és azt hiszik valami csodaszer, amitől csilli-villi lesz az autó, mint. Hát nem :D

Egy letörléssel jóesetben nem szeded le, durván a következő 2-3 mosásig az fenntvan. De ezt annyiban érzékeled, hogy máshogy gyűlnek a vízcseppek az autón mondjuk esőben, szebben lepereg, és nehezebben lesz koszos, poros, mintha nem lenne rajta wax. De egyébként ugyan úgy koszos lesz.



Biztos lesz aki máshogy gondolja, meg megmagyarázza hogy de bezzeg a wax az nem ez, meg attól fényes, meg ne töröld le mert lejön a wax satöbbi... Ez az én véleményem.

Édesapámnak autókozmetikája volt sokáig :)

2019. máj. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 veterán vas ***** válasza:

A "WAX" eredetileg egy viaszos fedőréteget jelentett, amit száraz alapra vittek föl, mechanikai védelmet, víztaszító réteget és -polírozás után- fényes felületet eredményezett.

Elfogadom, hogy ez már a múlt, a modern technológiával sok mindent meg lehet oldani.

Az egyszerű fizikai ismereteinket alapul véve viszont el gondolkodtató, hogyan lehetséges egy viaszréteget vizes oldásban fölhordani egy fényezett fém felületre? Milyen tapadása lesz annak, és mennyire képes összefüggő védő réteget alkotni?

2019. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A "cseppmentes öblítés" programmal, ha kétszer-háromszor is alaposan végigmegyek, nekem akkor is rászáradt cseppesnyomos lesz a végeredmény.

Ezért én is le szoktam törölni. Van egy kifejezetten erre való nagy méretű speciális "törölközőm". Nem kell sikálni vele az autót. Csak ráteszed, kicsit rányomogatod és a két sarkánál fogra végighúzod a felületen. 5-10 perc alatt tökéletesen száraz lesz vele az egész autó és makulátlanul cseppmentes a felület.

Nem vettem észre, hogy a waxot leszedné. De az is igaz, hogy én kb fél évente szoktam manuálisan is felvinni jobb faja (AutoGlym) waxot. Nem csak az van rajta, ami a mosóból jön.

2019. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!