Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51b? 2019-ben első...

Simson s51b? 2019-ben első motornak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Megérné simson s51b-t venni első motornak, 2019-ben még? 2T motorolajat 1:50-es aránnyal ajánljátok keverni ti is? Láttam Mol 2T sprint motorolajat talán 1500ft. Azzal jó keverni + molos benzinnel? Illetve még az érdekelne, hogy kb mennyit kellene a simson s51b-re költeni? Milyen gyakran? Havonta kéne szervizelni? 100-200km-enként? Vagy inkább 1000km-enként?:D Tudom attól függ hogy mennyire megyek vele mint a hülye, milyen terepeken, alapból milyen alkatrészek vannak benne, de kb?:) Köszönöm szépen előre is a válaszokat. És ha nem simson s51b-t ajánlanátok első motornak(faluba, dombra, túrázni) akkor milyet? Köszi előre is :)

2019. máj. 13. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Én nem vennék. Mostanában annyiért próbálják a legpocsékabb Simsonokat adni, amiért már egy sokkal korszerűbb 50-es motort lehet venni. Ha meg egy jó állapotú Simsont akarsz, akkor ugyanott vagy, mint egy jó állapotú, korszerű 50-es motorral.


Nem lehet előre megmondani, hogy milyen gyakran kéne szervizelned, ha Simsont vennél. Lehet 20 km-enként robbannál le, lehet gond nélkül mennél vele sokezer km-t. Árból lehet következtetni, de az se szentírás. Én 50-esből csak újat mernék venni, vagy 1. tulajtól, visszakövethető szervizeléssel.

2019. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
49%

A simsonok ára az egekben!A szart is aranyárban mérik belőle,cserébe semmit nem tud max a "feelinget",ráadásul egy ócska özönvíz előtti technika!

Vegyel valamit am6-os blokkal azt jo napot!

2019. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Szóval, minden a szervizelésen múlik és alkatrész minőségen. Használatra mindenképp egy utánfestett simsont vegyél ami nagyjából rendben van 100-150 ezer környékén. Ha nagyon húzod neki a gázt nem tesz neki jót egyáltalán de ez a hangján is hallatszik. 1:40 arányban keverj olajat, simson elmegy bármilyennel szerintem. Lehetőleg ne a leg ócskább utángyártott szar alkatrészeket vedd meg bele és sokáig el fog menni. De, ki tudja? Lehet amint meg vetted 30-40 ezerért blokk felújítást kell csinálni.
2019. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50 éve bírják a strapát,nehogymár nálad ne bírjon ki 2 évet 😂
2019. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ah. Vágom... Ti milyen motort vennétek 100-150 ezerért? Ami 1-2 évig tutira kibírja úgy, hogy ne nagyon kelljen rákölteni.... :D Pár ezer forint havonta, pár tíz ezer (20-30) évente nem lenne para. Simo kijonne ennyibol am? xd Küldök egy linket, pl. ezt lehet megvenném [link] - velemeny? Csak nem lehet szar, 120-130-ra leengedné szerintem.
2019. máj. 13. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Ennyiért 4 gangosat is kapsz,ami nincs így lefingva...
2019. máj. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mennyiért tudnék venni egy ilyen állapotút? Mennyit érhet? 120 max?:D
2019. máj. 14. 09:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Sokan írják itt hogy Simson-t ne és tényleg van benne igazság, bár én ezt a motort nagyon szeretem és nem mondanék róla rosszat. 150 ezer körül nehéz jó 50-es motort venni, mert nem nagyon ismerhető az előélete.

Ha valaki jó motort akar, akkor az olasz robogók között érdemes keresgélni. Piagio, Gilera Runner Vespa Aprilia.

A kinai motorokat érdemes kerülni, még akkor is ha szép az állapota (karszéria - motor hangja)

Simson motorok nagyon kellemes motorozási élményt tudnak nyújtani, de talán ahogy nálam is a nosztalgia szintjén.

A fiatalok ezeket szeretik terepre: Aprilia RX 50 Gilera RCR KTM 50, Yamaha DT stb Talán még olcsón meg lehet venni: Derbi Senda, Keeway TX50, Derbi rabasa 50ccm.


Az a véleményem, hogy ne rögtön vágjál bele a vásárlásba, hanem érdemes a környezetben keresni olyan motort, ami kicsit visszakövethető, vagy tényleg gyűjteni pénzt és akkor vásárolni, ha tényleg garantált motort találsz.

2019. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kasosz jókat ír,azonban a robogókról lebeszéllek.

"Unkategorized".Rollernek nagy,motornak kicsi.

Ha Olasz,ha Japán,ha Francia,mindegy.

Nulla biztonság,kitépik az úthibák a kezedből a kormányt,megsüketülsz,és még az étvágyuk is nagy mivel nonstop üveghangon jár.

Valamint ha esetleg beszarik mondjuk a gyertya,alátétre szét kell szedd az út szélén és még akkor sem férsz hozzá.

Egy benzinszűrővel ellátott simson stabil 60 at megy,és nem fog otthagyni.

Nézelődj ahogy eddig,csak vigyázz mert némelyik nepper a német célközönségnek árazta be a simsonját.

Gyári állapotot keress,ami ha kissé kopottabb is de nincs televágva utángyártott silány alkatrészekkel.

2019. máj. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a simson amit képesmotorról linkeltél nem éri a pénzt. Ha Még érdekel a dolog tudok adni 180 ezer forintért egy 4 sebességes tirisztoros FELÚJÍTOTT BLOKKOS patent s51-es simsont. 220-ra hirdetem, 180 ból 110% hogy nem fogok engedni, de ha érdekel írj rám.
2019. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!