Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakott területen kívül mindig...

Lakott területen kívül mindig kell tompított, vagy elég a helyzetjelző?

Figyelt kérdés
Tegyük fel nappal van és jó látási viszony .
2019. máj. 13. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor (nappal, jó látási viszonyok között) is kötelező a tompított fényszóró vagy a DRL. Nem, a helyzetjelző nem DRL, a ködfényszóró sem az.
2019. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
A helyzetjelzőt menetközben nem is használhatod sosem elméletileg, nem arra való.
2019. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
A helyzetjelzőt csak álló autóban használhatod.
2019. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
KRESZ vizsgám lesz holnap eléggé megkeveredtek bennem a dolgok
2019. máj. 13. 13:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Helyzetjelző az a helyzeted jelzésére van, mint ahogy a neve is mutatja. Menet közben nem elég a helyzetjelző. Nappal, lakott területen kívül vagy nappali menetfény, vagy tompított. Egyszerre a kettő elvileg nem szabad (amúgy saját tapasztalatom szerint a rendőrök ezért nem büntetnek). Szürkülettől kezdve pedig tompított, akár város, akár nem.


Ködfényszóró csak "indokolt esetben", reflektor pedig lakott területen kívül, másokat nem zavarva. Akár egy irányba mentek, akár szemből jön, illik lekapcsolni.


Ugyanez a hátsó ködlámpára is igaz, illik lekapcsolni, ha már valaki mögéd ért. Lát téged, valószínűleg meg akar előzni, ami nehezebb, ha kiégeted a szemét.

2019. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, ha felkapcsolod a tompítottat, automatikusan kialszik a DRL.

Amúgy igen, lakott területen kívül - nappal és jó látási viszonyok között - nappali menetfény vagy tompított. Éjjel értelemszerűen tompított, illetve refi (távolsági), csak senkit sem szabad elvakítani vele.

2019. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
refi kötelező?
2019. máj. 13. 14:10
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de néha jó, ha van.
2019. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6

Motornál nem feltétlen :)


Én sajnos pont az elavult KRESZ áladozata vagyok. 2003 utáni a motorom, ezért nem tudom lekapcsolni járó motornál a tompítottat (sőt, motornál mindig kötelező a tompított használata), viszont van egy nappali menetfényem is.


KRESZ szerint csak akkor használhatnám a menetfényt, ha lekapcsolom a tompítottat. Viszont motoron a tompított használata mindig kötelező, valamint még ha akarnám se tudnám lekapcsolni a tompítottat. Úgyhogy nappal megy a tompított is, meg a nappali menetfény is. Eddig egyszer sem szóltak érte.

2019. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

A helyzetjelző menet közbeni használatát semmi nem tiltja.

2-est és 3-ast megkérném, hogy idézzék be a vonatkozó KRESZ paragrafust, ami megtiltja a mozgó járműveken a helyzetjelző használatát!


Azt semmi nem tiltja meg, hogy akár nappal is felkapcsoljam a DRL mellé.

2019. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!