Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul a motorom a téli...

Nem indul a motorom a téli elrakás után. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most vettem elő a motoromat (yamaha yzf r125) a téli pihenése után. Az aksi ki volt véve, és a töltő azt mutatja, hogy elvileg fel van töltve. Viszont amikor beraktam a motor nem igazán akart elindulni. Lámpák égnek, gyújtás van, benzin van, és hallani, hogy próbál elindulni a motor, de mégsem sikerül. Ha meg sikerül, akkor azonnal le is fullad. Mi lehet a baj? Holnap vinném szervizbe, szóval csak azt kéne elérni valahogy, hogy eljussak vele odáig.



2019. máj. 14. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ülepedet üa. ellátó rendszer?

Legegyszerűbb : tölts rá frisset bőven.

Legjobb: tisztítsd előtte teljesen.

2019. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Legalább úgy írnád le hogy érteni is lehessen.

"a motor nem igazán akart indulni"

"elvileg fel van töltve". Gyakorlatilag kell feltölteni és úgy hogy fel legyen töltve.

Ez mit jelent , mivel az akksit is emlegeted ?

Nem tekeri vagy teker az öninditó de nem indul???

2019. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tűnsz egy műszaki zseninek...

Ezért kell beindítani kb két havonta egyszer hogy ne járj így, valamint télre 100-ast kell tankolni bele, az később romlik meg. Aksit tedd vissza töltőre mert indítgattad azzal lemerítetted úgy is rendesen. Addig a karburátból meg engedd le a benzint, tanból is. Önt bele újat. Előbb utóbb be kell indulnia ha eljutott a friss benzin a hengerbe... Szerintem a szívatót már ne nagyon húzd rá, max ha beindul de leáll utána adj neki szívatót. Ha nagyon sokáig nem akar pöffenni akkor próbáld meg a szívatót.

2019. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-mas:

Hát nem is vagyok műszaki zseni. Egy éve sincs meg a motor, meghát lány létemre nem is értek hozzá annyira...de tanuló fázisban vagyok. Éppen ezért tettem fel itt a kérdést, mert még tapasztalatlan vagyok.


A motort csak 100-assal tankolom, így télre is az volt benne. Mondjuk elrakás előtt nemsokkal tankoltam vele, szóval szinte tele van tank. Felraktam tölteni az aksit. Remélem azzal elindul. Legalábbis a szervizik eljutok vele.

2019. máj. 14. 19:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Az van hogyha rendesen működött mielőtt elraktad, akkor hiába viszed szervízbe ha elōtte be akarod indítani.

Egyébként tolásra próbáltad?

Nekem se nagyon akart indulni a motor, az utca végén a dombról "legurultam" vele és sikerült beindítani.

2019. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En masfel het utan vettem elo nem akart elindulni, ra nyomtam a szivatot aztan indult is. Szivatoval probald inditani, ha anelkul nem megy.
2019. máj. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Bocs, nem tudtam hogy lány vagy,. Így tőled nem várható el olyan túlzott hozzáértés 🙂

Sikerült beindítani?

2019. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!