Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kia - garanciális autó gumicse...

Kia - garanciális autó gumicsere (téli—> nyári, szenzoros felnik) - vihetem bárhová vagy márkaszervizbe kell vinni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Márkaszervíz
2019. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a szenzort előszeretettel barmolják szét a gumisok. szóval márkaszervízbe vinném, ott nem lesz sumákolás, ha tönkremegy.

de olcsóbban kijössz már 3 szezon alatt, ha veszel egy másik felniszettet szenzorokkal együtt

2019. ápr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
bárhova viheted, a gari megtartásához csak a kötelező szervizekre kell vinni pl: szűrök, olajak, vezérlés. Minden egyéb csak a lehúzásról szól, és kb feléből megvan máshol (szerviztanácsadó voltam 2 évig). Olajat érdemes magaddal vinni mert 1 liter árából általában olajboltban megveszed a komplett cserére valót. de olyant vegyél amit adtak hozzá!!!! A fáradt olajat pedig kérd el mert erre is szoktak ~1000-1500 ft/l +áfát kérni hozott olajnál. De a hulladékudvarban térítésmentesen leadhatod. Nem tarthatják meg mert a tied és az ő áraikkal számolva általában átlépi a 20000 bruttót, és az már nagy értékű magántulajdon eltulajdonításnak számít. Ha kötekednek -->panaszkönyv, jogilag nem kötelezhetnek semmire, viszont nem tagadhatják meg a kiszolgálást. Ellenkező esetben -->importőri panaszlevél + panaszkönyv.
2019. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hozott alkatrésznél mindig rá kell íratni a cuccok típusait, gyári számait!
2019. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor vihetem a saját bevált gumisomhoz? :)
2019. ápr. 19. 20:31
 6/12 A kérdező kommentje:

“de olcsóbban kijössz már 3 szezon alatt, ha veszel egy másik felniszettet szenzorokkal együtt”


Hol kapok 20ezerért egy teljes szenzorozott gumiszettet?

2019. ápr. 19. 20:33
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 3szezon az 6db gumicserét jelent, ha te 3000-ből meg tudod oldani ezt akkor mindegy, vidéken 6000ft egy csere+centir ez 3szezonra leszámolva 36ezer.
2019. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Felénk a 17"-os alufelnire pár éve 10.000Ft körül fizettem a gumisnál, mikor új gumit vettem. Kerék le, gumi le, új gumi fel, centrír, kerék vissza. Szintén szenzoros kerék, szóltam hogy vigyázzanak rá, nem is volt semmi gond.

Az autó garanciájának nem feltétele a gumicsere. Ha megnézed a szervizkönyvet, nincs benne olyan kitöltendő rész, hogy "kötelező" gumicsere, ellentétben az éves szervizekkel. Mikor vettem az autómat ráadásnak felajánlottak egy ingyenes gumicserét, mert épp aktuális volt az átszerelés, mire megjött az autó. Így márkaszervizben csinálták. Semmit nem jegyeztek be a szervizkönyvbe. Sőt, mivel nem fizettem érte, se számlát, se munkalapot nem adtak róla. Azaz semmivel nem tudom igazolni, hogy ők szerelték át. De nem is kellett.

Szóval nem kötelező márkaszervizben gumit cseréltetned, bármelyik gumishoz mehetsz vele.

2019. ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7, 3500-at fizettem tavaly októberben, de ha 6000, akkor se hiszem, hogy 36 ezerért tudok venni 4 szenzoros acélfelnit, nem mellesleg nem tudom kicserélni magamnak, úgyhogy nem nagyon spórolnék vele
2019. ápr. 19. 22:27
 10/12 anonim ***** válasza:
megadhatnád a gumis elérhetőségét aki 3000-ért átgumiz egy szettet, ennyiért én se baszakodnék otthon :))
2019. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!