Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudtok olyan bontót ahol...

Tudtok olyan bontót ahol lehet venni motorblokkra papírt?

Figyelt kérdés
Van egy autóm és van egy ugyan olyan tipusú autóm csak törött és a működő képes motorblokkot szeretném megmenteni magamnak. Ritka autóról van szó és így ha elromlik a motor akkor csak kicserélném a motort. A baj az, hogy motorszámos. Van egy elég barbár módszer, csak az a baj, hogy ha később eladnám a kocsit akkor nem tudnám. Tehát a kérdés van-e ilyen bontó ahol pénzért le lehet "papírozni" a motorblokkot.

2019. máj. 14. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű! Beadod egy bontóba a roncsot és utána visszavásárolod tőlük a motort belőle. Rögtön kapsz róla számlát. Persze nem kicsi pénzért és a roncsnak is kellenek a papírjai.
2019. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen azt nem írtam, hogy a "roncsot" nem szeretném leadni mert nem szedhetem szét a kocsit darabokra mert úgy nem veszik be.
2019. máj. 14. 21:41
 3/9 D. Brasco ***** válasza:

Nincs ilyen bontó ahol okosba egy kis penzert hamisitanak neked barmilyen motorrol papirt.....persze lehet hogy Bivalybasznád alsón valami utolsó lepukkant koheró bontós megkockáztatja a több millios birsagot meg a működési engedély bevonását azert a pár ezer forintert amit adnál neki....


"Igen azt nem írtam, hogy a "roncsot" nem szeretném leadni mert nem szedhetem szét a kocsit darabokra mert úgy nem veszik be."


De szétszedheted!Ha csak üres bódét viszel le a bontóba futomű motor meg minden nelkul azt is kötelesek atvenni!

2019. máj. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ha csak üres bódét viszel le a bontóba futomű motor meg minden nelkul azt is kötelesek atvenni!"


Ezt rosszul tudod, semmit nem kötelesek átvenni. A bontási igazolás bevezetésének az egyik célja, a veszélyes hulladékok ellenőrizhető kezelése. Egy üres bódé leadásánál, pont ez nem valósul meg. Ettől függetlenül a bontós simán megtagadhatja a roncs átvételét.

A többit jól írtad, senki nem rizikózik már ilyen piti dolgokkal, főleg nem egy ismeretlennel.

2019. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
Át kell hogy vegye,tekintve hogy a motort hivatalosan is bármikor eladhatod az autódból stb stb.....az mar mas kerdes higy valoszinuleg neked kell fizetned hogy bevegyék a roncsot!
2019. máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kell, ha a bontós nem akarja akkor nem veszi át! Az üres karosszériát már a Méh telepeken sem veszik át, még darabolva sem.

Amióta néhány telepet bezártak ez miatt, senki nem mer rizikózni vele.

2019. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A motorkódos blokkot bármikor ellehet adni bárkinek, de a motorszámos blokkot nem. Arról kell papír, egy bontótól, mert különben nem tudom átíratni az okmányirodában a motor számot a törzskönyvben és a forgalmiban.
2019. máj. 17. 15:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Valójában a bontósok már csak a motorkódot írják rá a számlára, függetlenül attól, hogy olvasható-e a motorszám és simán elfogadják az okmányirodában.
2019. máj. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lényegében van olyan bontó aki ad számlát blokkról anélkül hogy leadnám? Hogy később beépíthessem ha kell.
2019. máj. 17. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!