Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elkaptak cross motorral mire...

Elkaptak cross motorral mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Ma délután elmentem motorozni és felhajtotta egy gyorsforgalmira kb 10percet kellet volna rajta mennem hogy megint földesutra tudják menni. De amikor ráfordultam az utra meglátott egy rendőr aki elkezdett üldözni és amikor oda értem ahol le akartam volna fordulni hogy elmenekülhessek oda beállt egy másik rendőr. Szoval elkaptak lefényképezték a motort majd azt mondták hogy ez nem lesz olcsó valamint hogy egy ideig nem kell jogsiznom. Majd hazavitték a motort pedig elvitték átvizsgálni. Amikor haza vittek anyumék nem voltak itthon így hát 30perc után a rendőr elment. Anyumék holnap után érnek haza addig el tudom ezt intézni úgy hogy ne tudják meg? Nem tudom hogy számít e de a motor egy crf450r. Mire számíthatok? 16f

2019. máj. 14. 21:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Egy év eltiltás minimum lesz, ezen kívül 100k bünti is befigyelhet. Anyukádék pedig biztosan meg fogják tudni, ez nem olyan dolog, amit el lehet titkolni. Jobban jársz, ha te mondod el, nem pedig egy neked címzett levélből tudják meg.
2019. máj. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%

Remélem nagyon megbüntetnek és apád is jól elver.

Még mindíg jobban jársz mintha balesetet okoztál volna.

Akár halálos balesetet is.

2019. máj. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a meneküléssel jelentősen rontottál a helyzeteden.

Így már biztos, hogy befigyel egy jelentősebb pénzbírság és 1-2 év eltiltás.

Egyébként lehet, hogy megúsztad volna egy figyelmeztetéssel.

2019. máj. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon megbuntetnek meg apad jol elver kommentelonek uzenem, hogy te szentfazek, tudtommal motorral elobb hal meg mint aki kocsiban utazik, na meg egy 16 eves gyerekrol beszelunk, renelem te sem vagy/leszel szulo. Hanynom kell az olyan embertol aki azt gondolja o szent es kepmutatokent rogton kb halalbuntetessel sujtana. Eleg megkeseredettnek kell lenni ehhez.


Egyebkent szep kis bunti lesz sajnos. Pontos adatokat nem tudok de egy 100-200k lesz szerintem, es 1-2 ev jogsi eltiltas, hisz mint irtak a menekules csak ronto tenyezo.


Van egy haverom endurozott, soha nem allt meg a rendoroknek, bar nem is volt surun rakenyszeritve mert nem ment forgalmas utra. De tudta mindig merre tud menekulni ugy kozlekedett es tudta azt is hogy mikor lehet, ezert neguszta. Persze ez nem kovetendo pelda, de ott rontottad el hogy gyorsforgalmira mentel. O soha nem ment foutra mert ott nehez meglepni, csak kertek alatt mert a motor gyorsabb es mozgekonyabb ezert a kis utcakban meg tud lepni. De ettol figgetlenul mar mindegy de a torveny az torveny, en sem vezettem soha jogsi nelkul pont ez miatt, nincs kedvem rendoruldozesbe kerulni. De eztnem fogod tudni eltitkolni jobb lesz ha elmondod igy sem fognak megdicserni.

2019. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

És? attól még balesetet okoz. Nyilván neki lesz nagyobb baja, igen. De ha egy ilyen 16 éves kis p*csköszörű felkenődne a milliós autómra amit szarrátör, én szállnék ki és verném utána agyon, hogy mi f**zt keres a forgalomban jogosítvány nélkül 16 évesen.


Szégyelld magad.

Ennyi idős koromba eszembe nem jutott volna ekkora hülyeséget csinálni meg rendőrök elől menekülni. Ez nem a GTA...

Szüleid remélem az utolsó forintig kifizettetik veled a büntetést.

2019. máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%
Remelem keményen megbuntetnek, az út nem játszótér, meg még menekülsz is... Nah azt nagyon nem kellrtt volan
2019. máj. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Abban egyeterthetunk abszolut, hogy semmi keresni valoja a forgalomban, meg persze az anyagi kar amit okozhat, remelem tanul belole, de azert ne verjunk mar rongyosra egy 16 eves gyereket.
2019. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
ha nem kap semmi büntetést akkor nem tanulja meg soha
2019. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugy látom nem igen tudják mi az a crf450r!

Gondolom annyi leesik belőle hogy motor meg 450 ccm. Akkor ezt a tudást kiegészíteném azzal hogy ez egy VERSENY ENDURO, azaz nincs rendszáma és nem is lehet neki. Crf 450ből van utcai verzió is de annak nincs ott az az R a végén.


Kifejtve ez egy pálya motor, ezért teljesen lényegtelen hány éves gyerek ül rajta meg van e jogsia.


Végülis most beszoptad, de mire 18 leszel valószínűleg kezdheted majd a jogsit. Jobban jársz ha szolsz róla apádnak, ne mástól tudja meg. És mivel ilyen mocit kaptál tőle, ugyis tudja hogy ez benne van a pakliba. Viszont ha lenyultad nem lennék a helyedbe.

2019. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Slapec19 ***** válasza:
100%

Hát igen a szüleid tudtak róla, hogy egy olyan motort vezetsz aminek nincs rendszáma, nincs rá jogsid, ezért szerintem még az előtt hívd fel őket, hogy mi történt, mielőtt hazamennének. Ez így gy fokkal jobban fog kijönni a részedről. Hidd el tapasztalat!!!


Mielőtt a többiek megköveznének engem is, előtte elmondanám, hogy én is így jártam, csak én nem menekültem volna el de így sikerült.


Szóval az én esetem 2007-ben történt egy 1993-as 553cm3 Ktm-el. Nekem akkor még csak 25kw-ra volt jogsim, ami nem jó egy 49 lovas mocihoz, 20 évesen. Persze a motornak sem volt rendszáma. Én az egyik haveromnál tároltam aki a város legszélén lakott, tehát onnan kb 10-méterre már földúton tudtam haladni (amit persze előszőr leinfoztam a helyi gazdáktól, mert tudtam, hogy az jobb mintha kérdés nélkűl a földjeik mellett kavarnám a port. Szóval már a haveromhoz vittem volna vissza a motort, csak az adott földesúton épp tanuló traktorosok kb 10 traktorral mentek előttem. Mellettem volt a, város határútcája, és úgy döntöttem, hogy mivel forgalom nincs rajta meg kb 400 métert kell rajta mennem, így bevállaltam. Kövérebb gázzal nekilódultam a távnak, hogy utánna visszatérjek a földútra. Tudni illik a motoron nem volt visszapillantó és a hangja is nagyobb volt az átlagnál. Ekkor akartak volna,megállítan a rendőrők, de hiába, mert nagy volt a,távolság ami köztünk volt, plussz nem is vettem őket észre, hogy jönnek utánnam. Később kiderűlt, azt hitték, hogy menekülőre fogtam a dolgot, plussz a város felé akarok menni. Na ezt onnan tudom, hogy 2hétre rá, ugyancsak találkoztam velük, mondták, hogy kamerafelvétel van róla ahogy "menekülök", egy darabig követtek is, de a földesúton már feladták a nagy por miatt. Persze én erről nem tudtam. Ez a találkozásunk egy driftversenyen esett meg, ahol a motor is volt, ott már ők tudták, hogy én voltam a "tettes", nem is tagadtam. Mondták, hogy ha megakarom nézni a felvételt, megtehetem a feljelentés után majd a rendőrségen. Nem néztem meg, a feljelentés megtörtént, csak fénykép készült a motorról és az adataim felvétele. Kb rá 3hétre jelenésem volt a rendőrségen, hogy elmondják ez a motor nem papírozott, nincs rá jogosítványom,nincs felszerelve a motor közúti,használatra, plussz egyszer nem álltam meg a rendőröknek. Rá kb 2-3 hétre megkaptam a büntit ami nagy meglepetésemre csak 30.000ft volt és mindössze 1 pont a jogsinak. Hangsúlyozom mégegyszer, hogy ez 2007-ben volt!!! Persze nálam nem volt látványos "menekülés", ezt többször kitárgyaltam az egyik rendőrrel aki illetékes volt ebben, egy billiárdteremben a tőrténtek után talán 2 hónappal. Elmondta, hogyha megálltam volna, akkor elmondták volna, hogy a gépet toljam haza.

2019. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!