Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elkaptak cross motorral mire...

Elkaptak cross motorral mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Ma délután elmentem motorozni és felhajtotta egy gyorsforgalmira kb 10percet kellet volna rajta mennem hogy megint földesutra tudják menni. De amikor ráfordultam az utra meglátott egy rendőr aki elkezdett üldözni és amikor oda értem ahol le akartam volna fordulni hogy elmenekülhessek oda beállt egy másik rendőr. Szoval elkaptak lefényképezték a motort majd azt mondták hogy ez nem lesz olcsó valamint hogy egy ideig nem kell jogsiznom. Majd hazavitték a motort pedig elvitték átvizsgálni. Amikor haza vittek anyumék nem voltak itthon így hát 30perc után a rendőr elment. Anyumék holnap után érnek haza addig el tudom ezt intézni úgy hogy ne tudják meg? Nem tudom hogy számít e de a motor egy crf450r. Mire számíthatok? 16f

2019. máj. 14. 21:43
1 2
 11/19 I3LaCkiNMaN válasza:
24%
Szerintem teljesen jogos volt a menekülésed ! Csak a baj az, hogy elkaptak ! Vannak kivételek mikor megússzák az emberek, de egy biztos, ha te a földes útra le tudtál volna térni, akkor biztos hogy anyukádkék nem tudták volna meg, mert nem volt mit megtudniuk, max azt higy leráztad őket ! Nem szép dolog megszegni a szabályokat, elvégre egy mocskos papír az egész !
2019. máj. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
9%

#9

Őszintén, pont nem érdekel hogy verseny Enduro-e vagy nem. :D Ha nekem jön, mit változtat? Összetöri az autóm, énmeg: Jaaa? Ez verseny motor? Akkor semmi baj!

Ilyennel pláne semmi keresni valója a forgalomban. Szerintem ez nem enyhítő körülmény. 16 éves, se jogsija, KRESZ-ről fogalma nincs, és bemegy forgalomba egy olyan motorral, ami ott sem lehetne... Ne akarjuk szépíteni, hogy hááde verseny motoor!


Ha én bemegyek 16 évesen egy Forma 1-es autóval Budapestre, akkor az OK, mert az versenyautó? Vagy nem értem a te logikád :D

2019. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%
Az a kedvencem mikor valaki ugy itelkezik egy dolog felett mintha megtortent volna, amikor nem tortent meg. Osszetorte a kocsidat? Nem. Akkor megis mi az anyamat hisztizel folyamatosan hogy igy meg ugy verned meg oreg ha osszetori a kocsidat. Valszeg epp eleg nagy buntit kap, de te meg szanalmas modon arra vered ki, ha minel nagyobb buntit kap. Eleg frusztralt gyerek lehetsz. Elozonek szolt.
2019. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hülyeség volt elmenekülni, ezzel csak jól megszivattad magad. Jól írták, a való élet nem a GTA. Lehet csak egy ejnyebejnye lett volna, vagy jóval kevesebb pénzbírság (mivel még nem vagy nagykorú).

Mondd el a szüleidnek, mert úgyis megtudják és nem lesz túl kellemes mikor kiderül számon kérik rajtad.

Kollégámat is elkapták, ő épp szerelte a motort és kiment az utcára hogy kipróbálja, bukót se vett fel. Ő is el akart menekülni de elkapták. Feljelentés, bíróság, egy valag pénzbírság és minden egyéb lett belőle. A rendőr elmondta neki hogy ha megáll akkor max kap egy 30 ezres csekket a bukó, biztosítás, műszaki hiánya miatt és egy ejnyebejnyét hogy krossz motorral legközelebb ne közúton menjen. A bukó hiánya miatt haraptak rá, ha rajt a sisak lehet utána se mennek.

2019. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A legnagyobb probléma ezzel a hobbival, hogy nincs olyan jogszabály ami megengedné az amatőr crosst / endurozást!


Ha van rendszáma egy crf-nek, és a gazdija elmegy vele erdőbe, vagy csak motorozni a határba biztos ,hogy valaki feljelenti. Emiatt leszedik a rendszámokat ilyenkor.


A környékünkön 2 cross pálya van, de napijeggyel sem engedik be az amatőröket! Közútra nem mehet ki mert nincs forgalomba helyezve, a földutak vagy közút vagy magánterületek, az erdő szintén közterület és ott sem lehetne. Na de akkor hol? És a saját udvaromba sem lehet mert a szomszédok előbb utóbb feljelentenének csendháborításért!


Annak idején mikor mi motoroztunk, a rendőrök nem foglalkoztak velünk, ha ésszel közlekedtünk az utakon, és volt rajtunk sisak. Ez volt a feltételük, bár mi tetőtől talpig be voltunk csomagolva :)

Egyszer egy erdész szolt be nekünk egy erdei endurózás után, hogy tönkre tesszük az avart... meg az élőlényeket zavarjuk... Rá max egy hónapjára meg tarvágással kivágták az erdőnek minimum a felét, de ugye ez természetes.


Egy jó tanács felelősség biztosításod legyen ha ilyent csinálsz, ha esetleg valamit tönkretennél, vagy karambol történik okozótól függetlenül. Nekem 17.500.000 Ft-ig térített volna a biztosító.

2019. máj. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
7%

Jajj de imádlak titeket :D Leszavazzátok a hozzászólásom, közben meg leírtam a tényeket. Védjétek csak a kissrácot, a felelőtlenségén nem változtat.

16 évesen, ZÉRÓ KRESZ tudással bement a forgalomba, a többi forgalomban közlekedő közé, egy olyan járművel, ami egyébként ott sem lehetne a forgalomban, még jogosítvánnyal rendelkező ember alatt SEM. Majd amikor meg akartak állítani, elmenekültél (volna) A létező legrosszabb kombináció, amit össze lehet rakni. Ezt még esetleg azzal fűszerezhetted volna meg, ha le akarod fizetni a rendőröket, vagy ittas is vagy mellé.


Aki meg az miatt rinyál, hogy miért feltételezgetünk, merthogy nem is okozott balesetet, az még hülyébb. Azért írtam le, hogy tudd hogy mi történhet, ha egy ilyen vadbarom bekerül a forgalomba. Nem azért hogy háborogjak olyanon, ami meg sem történt, hanem hogy nyomatékosítsam, hogy ez nem egy darab papírnak a meglétéről szó... Hanem hogy rájöjjetek ti eszetlenek, hogy itt más emberekekkel "játszik".


Kíváncsi lennék ha bemennék a forgalomba ittasan, de nem okoznék balesetet, akkor is mindenki ilyen megértő lenne-e, mint néhány itteni kedves hozzászóló. Merthát végülis nem csináltam semmi rosszat! Akkor meg mit háborgunk rajta?


Az a sanda gyanúm hogy a hozzászólók nagyrésze pont annyi idős, mint a kérdező, vagy agyilag van azon a szinten...


Nyugodtan le lehet szavazni ezt a hozzászólást is, a tényeken nem változtat. A gyerek egy világi idióta, akinek semmi realitásérzéke nincs. Legközelebb kössön el egy utasszállító repülőt... GTA-ban is az van.

2019. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Holapenzem válasza:
Lett valami belőle?
2019. szept. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17es sajnos igen 180k bünti valamint 1,5év eltiltás ugyhogy csak 18évesen csinálhatom a jogsit. A büntetést anyumék fizették de nyáron dolgoztam 1,5honapot és ahogy megkaptam a fizetést kifizettem nekik. Viszont a motort nem vette el tőlem szerencsére senki.
2019. szept. 15. 23:29
 19/19 anonim ***** válasza:
71%
Ba2zki,csoda hogy utánad mentek. Egy átlag rendőr nem igen próbálkozik krossznál mert tudja hogy nem sok esélye főleg egy 450-essel szemben. Hát legközelebb vagy ne menekülj vagy legyél okosabb. Minket is megkergettek de mi kis sz@r0s 50-esekkel mentünk. Én egy triallal haverom derbivel, de sikerült. Nagyon nem volt mázlid ha már egy másik rögtön ott várt. Valószínű a környéken volt aztan a ge*ik szóltak egymásnak. Legközelebb ne menyj fel ilyen útra krosszal meg ha menekülsz próbáld meg le2z0p@tni őket ügyesebben. :D
2020. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!