Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.6 (Z16XEP)...

Opel Astra G 1.6 (Z16XEP) (76KW,103LE) tapasztalat?

Figyelt kérdés

A kérdésben leírt autóról szeretnék érdeklődni, hogy milyen tapasztalata van vele a tulajoknak.


Pl: Mennyi olajat fogyaszt a motor? Mennyire megbízható?

Sok helyen olvastam, hogy az 1.6-os 101 lovas motor nagyon eszi az olajat, igaz ez a 103 lovas motorra is?


Illetve egy kérdés, hogy egy ilyen autóban mennyire sok a 180.000 KM (vegyes használat esetén).


2019. máj. 15. 22:42
 1/1 anonim válasza:

Szia,

Az 1.6-os motorok az Astra G-ben mindenképpen meghaladja az elképzelhetetlent motorolaj fogyasztás esetén, de ha ezzel tudsz élni akkor mást leszámítva még talán a korrózió az ami kifogásolható az autó típuson, de hát a suzukik is rozsdásodnak, sőt még a Merdzsók is. 180.000Km még nem életveszélyes ha ténylegesen az a megtett futás telljesítmény. Amúgy, megbízható engem még nem hagyott el, viszont szokott baj lenni a gázpedállal, komputert kell megcsináltatni, mivel az előző kortársa még bovdenes mechanikát alkalmazott, itt a Z típusú astrák már számítógéppel vezérelt módon nyitják a pillangó szelepet, és adagolják az üzemanyagot. Ennek az ára jobb helyen 60pengő. Bár nekem is ez a típus van, óvatosan vele mert megütheted a bokád.

2019. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!