Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hogy kezdte a vezetést...

Ki hogy kezdte a vezetést jogosítvány szerzés után?

Figyelt kérdés
Régebben szereztem jogosítványt viszont most kezdtem el a vezetést. Már vagy 10 alkalommal vezettem ami nem igazán sok, azt is rövidebv utakon. Magával a vezetéssel nincs probléma igaz néha tötymörgök viszont nem érzem magabiztosnak magamat. Ki hova ment gyakorolni? Hogy vágtatok bele? Tudom a gyakorlás megoldja de ötleteket várok!?

2019. máj. 16. 05:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Budapesten tanultam vezetni, és ahogy megjött a plasztikkártya, mentem is a férjemért a munkába. Igaz, éjfélkor, tehát gyér volt a forgalom...

Aztóta eltelt 10 év, és millió km van már mögöttem.


Nincs semmi trükkje, a lényeg, hogy vezess!

2019. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én már majd 10 ezer kilómétert levezettem, mégis kb soha nem enged anyám egyedül vezetni. Van ilyen is.
2019. máj. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%
Egy hetes jogsival muszáj volt elugrani valahova, egyedül mentem. 140-el küldtem az üres mellékúton az akkori Kadettnek, nagyon kellemes élményként maradt meg.
2019. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Jogsiszerzés után 15 évig nem vezettem, úgyhogy én gyakorló órákkal kezdtem. Utána egyedül eleinte csak a gyereket vittem oviba, meg érte mentem. Aztán hétvégente bevásárolni jártam. Aztán, amikor jött a szar idő ősszel/télen, úgy voltam vele, hogy fog a fene ázni meg fázni, inkább autóval járok tömegközlekedés helyett. És akkor jött a rendszeres dugóban araszolás, meg reggelente fel a budai hegyekbe, délután meg le. Hát, okozott stresszt rendesen, főleg felfelé a kézifékes elindulások, de aztán megszoktam. Utána, amikor már kezdtem egészen belejönni a vezetésbe, akkor következett az, hogy ha esett a hó, akkor azért mentem lelkesen vezetni, ha az eső esett, akkor azért, ha csúszott az út, akkor meg azért. Mindent kihívásként éltem meg. Amikor sokan inkább nem ültek autóba, akkor én azért ültem, hogy kipróbáljam, hogyan boldogulok. Szóval gyakorlásképp csak mentem a dolgomra (munkába, vásárolni stb), napi szinten bármilyen időben, be Budapestre. Mindig úgy indultam el, hogy bármi nehézség jön, majd valahogy megoldom, mert más nem fogja helyettem.
2019. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy, hogy beraktam egyesbe a verdát.
2019. máj. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Elsőnek nem árt gyújtást adni rá... ha már kommentet írsz ne legyél p*raszt! Ez nem jött be...
2019. máj. 17. 21:12
 17/19 anonim ***** válasza:
Megszokott, bejárt utakon jártam első pár alkalommal(klasszikus budapesti forgalomban és utakon, főúton is). Elég para volt az első pár alkalom, utána egyre nyugodtabb lettem.
2020. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#9

Akkor mi az anyádért tetted le?! 🙄

2021. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Én se vezettem utána évekig. 17 éves gimnazistaként nem lett volna rá anyagi keretem, hogy normális autót vegyek. Utána vidéki városból egyetemre Budapestre jártam. Volt épp elég költségem, eszem ágában nem volt autót venni. Később már dolgoztam, lett félretett pénzem, akkor vettem saját autót. Csak addig eltelt közel 10 év.

Azért csináltam meg minél előbb a jogosítványt, hoyg ne később kelljen, egyetem, vagy munka mellett. Úgy nem bírtam volna, nem lett volna rá időm, kapacitásom.

Elkezdeni vezetni pedig úgy kezdtem, hogy Budapesten, autóval nulla helyismerettel a kezembe nyomták egy Citroen Jumper kulcsát és forgalmiját, majd mondták mikor hova menjek. Nem volt kívánságműsor, ez volt a feladat. Nem mondom, hogy nem izgultam, de megoldottam, nagyobb bakik nélkül.

2021. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!