Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak megfelelő?

Első autónak megfelelő?

Figyelt kérdés

Hamarosan leteszem a forgalmi vizsgát (már minden egyéb kész) és 18.szülinapomra autót kapok a szüleimtől. Rám bízták, hogy kiválasszam, jelenleg egy Hyundai i30-al tanulok, nagyon szeretem azt az autót ezért hasonlót kerestem.


[link]


Az gond lehet, hogy külföldi papíros? Szüleimnek nem igazán tetszik, azt mondják lehet visszatekerték a kilométerórát, stb. Erről vélemény?


Illetve apukám a Nissan Juke-ot ajánlgatja. A Hyundai i20hoz képest milyen?


Minden véleményre, gondolatra, ajánlatra kíváncsi vagyok.



2019. máj. 17. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Az óráját mindnek visszatekerik, ezen kár aggódni. Ha apukádnak a Nissan Juke tetszik, vegyen magának! Az i20 általában véve jó és gazdaságos autó. Mindent tud, amire egy 18 évesnek szüksége van.
2019. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Én nem értek az autókhoz, erről nem tudok nyilatkozni, bocsi!

Annyit tudnék mondani, hogy szerintem teljesen mindegy, hogy a Nissan Juke milyen a Hyundai-hoz képest, ha neked nem tetszik. Értem én, hogy ők fizetik, meg, hogy az apád jót akar neked, de ez nem az ő döntése. A te kocsid, te mész majd vele. Egyébként szerintem jó, mert végülis mondtad, hogy szereted, hogy ezen tanulsz.

Sok sikert a vizsgához!😁

2019. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Legalább egy alap állapotfelmérésre el kell vinni az autót, ahol a gyorsan kideríthatő hibák kibuknak. Ez 6-9e autónként, de százezreket lehet vele spórolni.

Én nem vennék behozott kocsit, de azokat is le lehet kérdezni. Én még a voltetörve.hu alapján is lekérdeztem a jelöltet, a kekkh gépjárműnyilvántartó pedig alap, szépen lehet alkudni ezek tudatában.

Tengernyi lekérdezhető magyar kocsi van, én biztos nem kockáztatnék külföldiekkel.

2019. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem is tetszik a Juke, de hasonló kilométerrel meg évjárattal, mint a linkelt Hyundai majd egy millióval drágább a Nissan. Azért akarnak annyira rábeszélni, mert nagyobb, biztonságosabb,de lesz még bőven költség az autóval (bármelyikkel), nem akarok 3 milliót "ráköltetni".


Még egy kérdés: érdemes dízelest venni? Vagy nincs akkora különbség benzineshez képest? Városban és városon kívül egyaránt vezetnék (sokat ingázok).

2019. máj. 17. 15:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem hyundai getz volt, külföldről (rozsdára is nagyon figyelni) kb agyoncsapni nem lehetett volna. Sajnos valami 60le körüli volt amivel úgy baj nem volt mert városba tökéletes, meg ide-oda is elmegy vele az ember,de aztán elkezdtem heti szinten 250-250 km-t pályán közlekedni és akkor sajnos az nem volt olyan jó móka többek között fogyasztásba se ,ha haladni is akartam pálya tempóba.
2019. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Több mint 1,5 millióért első autót?? Szerintem nézegess inkább max 800 ezerig. Persze én nem szólhatok bele (és nem is akarok) de inkább egy olcsóbb autót hajts szét.
2019. máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha tudsz ajánlani 800 ezerért jó autót én örülök neki a legjobban, sajnos eddig nem találtam olyat ami abban az árkategóriában tetszik (nem sznobizálás). :)
2019. máj. 17. 17:11
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is nézegettem az i30-akkal sok jót olvastam róla, végül mégis SX4-et vettem.

Magasabb, jobban kilátok, olcsón fenntartható GS felszereltségi szinten rengeteg kényelmi extra (pl. Kulcsnelkuli bejutas/inditas, ulesfutes, kormanyrol vezerelheto audio, stb) tudom nem nagy szám extrák ma már, de ennyi pénzért egy ilyen megbízható autót nehéz találni ráadásul az enyém 4 kerékmeghajtásos 1.6-os benzinmotorral és automata váltóval. Imádom remélem az elkövetkezendő 5-6 évben nem kell lecserélni.

2019. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja most látom, hogy i20 nem i30

Nekem személy szerint a Fiesták jobban tetszenek, eléggé tucat autó szóval nem hiszem, hogy olyan drágán fenntartható lenne.

Itt egy szép példa

Jól néz ki, hogy valójában milyen az ugye átnézéssel derülne ki.

[link]

2019. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%

Na az ilyenekről okádok... 18 éves kis..., akinek a milliomos apuci odatolja a popsija alá a csodaautót.

Inkább dolgoztál meg érte!!!

2019. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!