Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szőnyeg a fék alatt, majdnem...

Szőnyeg a fék alatt, majdnem baleset. Emiatt utólag lehet problémám?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy nem vettem észre, hogy a gumiszőnyeg a fék alá gyűrődött. Láttam, hogy gáz van, a zebránál a mellettem lévő sávban az autó már állt a zebra előtt. Rátapostam a fékre, mert tudtam, hogy gyalogosok jönnek a másik kocsi elől. Tapostam ahogy tudtam, de semmi ereje nem volt az alatta lévő gumiszőnyeg miatt. Hatalmas szerencse miatt a hölgyet nem ütöttem el, mert visszaugrottak. Természetesen elküldtek melegebb éghajlatra, a helyükben én is ezt tettem volna, ők nem látták, hogy a fék alatt szőnyeg van gyűrődve. A Forgalom miatt megállni nem tudtam, hogy elmondjam mi volt. Később lehúzódtam, a szőnyeget megigazítottam, a fék rendben.


Nem tudom felírták-e a rendszámom..stb.


De ha felírták...

Lehet ebből később gondom? Megkereshet a rendőrség?


Sajnálom a helyzetet, legalább annyira megijedtem, mint ők, a szőnyeg első részéből a pedáloknál le is vágtam egy darabot, hogy ilyen többet ne fordulhasson elő.



2019. máj. 23. 20:59
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy a kéziféket nem használtam, ugyanis nem tudom mennyire lett volna hatásos, sosem csináltam ilyet, hogy menet közben azt behúzzam.
2019. máj. 23. 21:00
 2/26 A kérdező kommentje:
Nagy sebességgel sem mentem, max 25-30km/h.
2019. máj. 23. 21:01
 3/26 anonim ***** válasza:
30%
Szép mese!
2019. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ. Ott voltál? Láttad, mi történt?
2019. máj. 23. 21:03
 5/26 anonim ***** válasza:
46%
kacsa.olyan magasan van a fékpedál, .....na de mind1
2019. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
62%
Egy szőnyeg nem tudja a fékpedált eltartani. Tegyük fel, hogy annyira szar a féked, hogy majdnem a padlónál fog. Akkor sem tudja a gumi eltartani a pedált, mert az acél kar egyszerűen összenyomja vagy elvágja.
2019. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Oda volt gyűrődve. Egy kis kocsiban nem biztos, hogy olyan magasan van. Fizika..Pont a tövében volt a szőnyeg. Nagy erővel nyomás esetén is alig volt fékezőerő. Ne ezt forgasd ki légyszíves. Ha értelmeset nem tudsz válaszolni, ne is írj kérlek.
2019. máj. 23. 21:23
 8/26 A kérdező kommentje:
A lényeg nem ez, hanem ami a kérdésben volt. Ne ezt kezdjük el kitárgyalni, én voltam ott, én éreztem, hogy semmit sem fog a gyűrődés miatt a fék.
2019. máj. 23. 21:24
 9/26 Beviz Elek ***** válasza:

Szerinted egy cetlire felírt rendszám alapján megbüntetnek?


Az ABC-123 rendszámú autó tegnap átment a piroson és majdnem nekem jött, kérem tessék a körmére nézni.


Olyan rendszámot írok egy cetlire amilyet akarok (pl egy haragosomét).

2019. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%

Az a helyzet, hogy nem álltál meg a zebránál most meg be vagy sz@rva, hogy feljelentenek és megpróbálsz meséket kitalálni a miértről.

Akkor kezdhetsz aggódni, ha valakinek volt egy kamerája az autójában és felvette a produkciódat. Nincs az a szakértő, aki benyelné a gumiszőnyeges mesédet!

2019. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!