Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sütött a nap és nem jól...

Sütött a nap és nem jól lehetett látni a jelzőlámpát és véletlenül átmentem a piroson, de nem lett baleset meg semmi. De azért parázok, lehet ebből utólag valami ha mondjuk térfigyelő látta? Csekk, büntetés, pontlevonás, bármi?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Valszeg ebből nem lesz semmi.


"Sütött a nap és nem jól lehetett látni a jelzőlámpát és véletlenül átmentem a piroson"


Remélem nem haragszol meg, ha egy atomtengeralattjáró áll a kereszteződésben, akkor annak is nekimész, mert sütött a nap?

2014. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Térfigyelő nem nagyon néz ilyeneket, erre a célra a lámpára szerelnek kamerákat. Vagy ha egy rendőr látta.

De nem a rendőr vagy a büntetés miatt kell félni ha átmész a piroson, hanem amiatt hogy ha egy kamion jön oldalról szabályosan. Vagy akármi más.

Kedvcsináló:

[link]


Sokat vezetek, de még nem láttam olyan lámpát amit ne lehetett volna látni erős napsütésben sem. Főleg mivel van rajtuk napellenző, de amúgy is látni. Mellesleg, ha nem látod milyen színű a lámpa, akkor nem az az ésszerű hogy lelassítasz? És csodálkozunk a halálos baleseteken. Szégyen.

2014. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj, de remélem megkapod azt az 50.000.- csekket.

Én is minden sárgán gyorsítottam, hogy még átérjek. És egyszer kiszedtek a sorból a rendőrök, és szembesítettek a videofelvétellel, amin a piroson hajtok át, és megírták a csekket.

És én is abba gondoltam bele, hogy mivan, ha nem a rendőr látja, hanem egy kamion jön oldalról? Akkor sokkal nagyobb lett volna a anyagi kár, és talán túl sem élem (swiftem van).

Azóta minden sárgánál fékezek. Ha nem látom a lámpát, akkor főleg...

2014. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Senki nem állt előttem, így nem tudtam volna senkinek nekimenni. Nyilván ha látom, hogy állnak előttem mások, akkor megállok. Oldalról sem túl valószínű, hogy belém tudtak volna jönni, mivel egy 4 sávos úton történt ez. Amúgy meg igenis van olyan, amikor se napszemüvegben, se napellenzővel nem lehet látni, hogy pontosan milyen színű a lámpa.
2014. jún. 10. 12:25
 5/11 bp1985 ***** válasza:
Nem 2 kilómétert vezetek naponta, de soha nem volt az, h "nem látom" a lámpát...
2014. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Az nem a sávok számától függ hogy jön-e oldalról valaki. Ha épp akkor ér oda egy autó amikor zöldre vált neki a lámpa akkor lassítás nélkül be tud menni a kereszteződésbe.


És még mindig ott van a probléma, hogy ha nem látod a lámpát akkor miért nem lassítasz hogy lásd?

2014. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pont, hogy oldalról mehettek volna beléd, vagy te beléjük
2014. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt még ilyen, hogy nem láttam volna a lámpa színét.

De ha a színét nem is látod, akkor azt biztosan igen, hogy melyik lámpa világít a három közül, ebből pedig ha IQ 50 felett van az agyi kapacitásod, akkor rá lehet ám jönni mit mutat. Nem véletlen, hogy 3 darab külön égő van ezekben...

Harmadrészt ha valami bizonytalan helyzetű kereszteződés felé közelítesz gépjárművel, akkor szerinted az a megoldás, hogy kövér gázzal átsuhanunk rajta, hátha szerencsénk lesz? Jesszus...ijesztő tudni, hogy vannak akik így közlekednek, mint te...ennyi erővel a szemedet is becsukhattad volna.

Az pedig még ijesztőbb, hogy szerinted a sávok száma összefüggésben van az oldalról érkező autók megjelenésének valószínűségével. Ezt hogyan sikerült kigondolni? Szerinted ha kétszer két sávos minimum egy út, akkor azon akármilyen színű a lámpa át lehet rongyolni, mert nem fog semmi sem jönni oldalról? :D

Most szerencséd volt, de ami még lényegesebb, hogy másoknak is szerencséjük volt, hogy nem jártak arra. Máskor ha bizonytalan kereszteződés felé közelítesz, akkor inkább lassíts, hogy fel tudd mérni a helyzetet! Enélkül gyakorlatilag olyan, mintha vakon vezetnél. A közlekedés nem Froma-1, ahol csak előtted és mögötted vannak járművek és gyalogosok sincsenek...

2014. jún. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:D Eleve lakott területen belül volt ez és 40-es tábla volt azon az útszakaszon, úgyhogy nem forma 1-es pilótaként mentem át, sőt lassítottam is még, úgyhogy olyan 35km/h-val mehettem át. Jaaa és a 4 sávos útnak a jobboldali legszélső sávjában álltam, szóval csak balról tudott volna oldalról jönni valaki és legalább 3 sávot kellett volna kapásból átjönnie, ami eleve nem olyan gyors folyamat, hogy ne vegyük észre egymást... amúgy nekem 2 év napi szintű vezetés óta,ez volt az 1. és remélhetőleg utolsó ilyen, nem ez a hobbim!!! Mindig szabályosan közlekedek, ez most így alakult és csak a következményekre lettem volna kiváncsi, miután semmi baleset nem történt és nem arra, hogy milyen baleset történhetett volna, de azért köszi mindenkinek!!!
2014. jún. 11. 12:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért ez még mindig nem volt túl meggyőző érvelés, kérdező. Ha valaki 100-al jön a keresztutcából, lendületből, mert hülye és már messziről látja, hogy zöld ráadásul nem kell keresztező forgalomra számítania, akkor azt a 3*2,5 métert kemény 270 ms alatt teszi meg.

Ez kb az az átlagos reakcióidő, ami eltelik az észlelés és a fékek működésbe lépése között. Mivel az átlagos vezető veszélyhelyzetben általában beletapos a fékbe ha kell ha nem, te szépen az ijedtségtől megállnál előtte, ő pedig jobbról fékezés nélkül beköszönne az ablakodon.

Persze most szerencséd volt, hogy nem történt baj, csak pont azt a hibát követed el, amitől óva int minden autósoktató: azt gondolod 2 év alatt mindent megtanultál a vezetésről, te mindent látsz előre, stb, pedig nem. Én lassan 10 éves vezetési gyakorlattal nem mertem volna addig átmenni, amíg meg nem győződök a lámpa színéről. Inkább megállok.

2014. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!