Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szőnyeg a fék alatt, majdnem...

Szőnyeg a fék alatt, majdnem baleset. Emiatt utólag lehet problémám?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy nem vettem észre, hogy a gumiszőnyeg a fék alá gyűrődött. Láttam, hogy gáz van, a zebránál a mellettem lévő sávban az autó már állt a zebra előtt. Rátapostam a fékre, mert tudtam, hogy gyalogosok jönnek a másik kocsi elől. Tapostam ahogy tudtam, de semmi ereje nem volt az alatta lévő gumiszőnyeg miatt. Hatalmas szerencse miatt a hölgyet nem ütöttem el, mert visszaugrottak. Természetesen elküldtek melegebb éghajlatra, a helyükben én is ezt tettem volna, ők nem látták, hogy a fék alatt szőnyeg van gyűrődve. A Forgalom miatt megállni nem tudtam, hogy elmondjam mi volt. Később lehúzódtam, a szőnyeget megigazítottam, a fék rendben.


Nem tudom felírták-e a rendszámom..stb.


De ha felírták...

Lehet ebből később gondom? Megkereshet a rendőrség?


Sajnálom a helyzetet, legalább annyira megijedtem, mint ők, a szőnyeg első részéből a pedáloknál le is vágtam egy darabot, hogy ilyen többet ne fordulhasson elő.



2019. máj. 23. 20:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Ha elhiszed, elhiszed, ha nem, akkor nem. Nem fogok papolni erről. Baleset nem történt szerencsére.


De próbáld meg egy kisebb autóban álló helyzetben pont a tövébe tenni a féknek a gumiszőnyeget úgy, hogy be is van hajolva. Majd próbáld benyomni a féket.



Az a baj, hogy te teljesen más dolgot ragadtál ki a kérdésemből, nem azt, amire kíváncsi lennék.

2019. máj. 23. 21:41
 12/26 anonim ***** válasza:
82%
Elindulás előtt meg kell győződni......, na miről is???
2019. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Menet közben történt ez. Ez előtt az eset előtt 3 zebránál álltam meg. Ahogy az ülésem hátrébb toltam, akkor gyűrődhetett oda a lábam miatt, amivel toltam hátra magam.
2019. máj. 23. 21:51
 14/26 anonim ***** válasza:
40%

Majd mondd el ezt a mesét a rendőrnek is, ők is jót mosolyognak majd :D


Egyébként kis autóban sem tudod csak úgy a pedál alá gyűrni a szőnyeget. Van még pár napod, találj ki valami jobb mesét 😉😉

2019. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Imadom a valaszaid. Nem a lenyegre valaszolsz, hanem okoskodsz, mikor ott sem voltal. Imadom ezt az oldalt is.
2019. máj. 23. 22:01
 16/26 veterán vas ***** válasza:
66%

Feltételezések:

-ha lenne saját autód

-ha lenne érvényes jogosítványod

-ha tudnál vezetni

-vagy ha legalább egyszer az életben láttál volna közelről fékpedált, akkor tudnád, hogy nincs az a gumiszőnyeg-hegy(!) ami megakadályozhatna, ha vészhelyzetben ezerrel beleállsz a fékbe.

A mese többi része, hogy a hölgy visszaugrott, Te nem tudtad tisztázni magad a forgalom miatt,talán felírta valaki a rendszámadat, már érdektelen unalmas körítés.

Na, erről ennyit.

2019. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Megint a feltételezések.


-Céges autó

-Saját jogsi

2019. máj. 23. 22:10
 18/26 veterán vas ***** válasza:
56%

Nem feltételezés, hanem tapasztalat. Tudod, ha egy gumiszőnyeget pontos méretre szabnak, akkor az még csúszkálni sem tud, nem hogy több rétegben egymásra gyűrődni.

És akkor jössz Te, és "okosan" levágsz belőle, hogy többet ilyen ne fordulhasson elő.....

Vicces!

2019. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Az eszedbe sem jutott, hogy nem az autóba való a szőnyeg és csuszkalt, amit raadasul nem is en tettem bele, mert ceges auto? Mergeben vagtam belole, mert ideges voltam az eset után.
2019. máj. 23. 22:40
 20/26 anonim ***** válasza:
52%

"Imadom a valaszaid. Nem a lenyegre valaszolsz, hanem okoskodsz, mikor ott sem voltal. Imadom ezt az oldalt is."


Én is imádom az ilyen esti meséket!

A választ egyébként már megkaptad, de leírom még egyszer!

Ha valakinek a kamerája felvette az akciódat, akkor lehet, hogy holnap látunk a híradóban!

És igen, a felvétel alapján a rendőrség eljárást kezdeményezhet ellened.

Szóval, kezdj el meséket gyártani, hátha valamelyiket elhiszi majd a bíró.

2019. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!