Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valódi szakértők! Kinyírhatta...

Valódi szakértők! Kinyírhatta egy 10 eurós spray az autóm motorját? Fiat Stilo 1.9 JTD 115 ló. Wynn's Turbo tisztító spray utáni probléma Hosszabban lent.

Figyelt kérdés
Az első kérésem, a "ez csak kuruzslás faszvagy" mondókát már végig hallgattam, és el is ismertem. Plusz meg is bántam hogy belefogtam, de meg kell oldanom, szóval segítőkészséget várok nem fejtágítást. Köszönöm. Fiat Stilo 1.9 JTD, minden előírás szerint (lassú ütemes bespricceés, kész, motor leállít, vár, indít, pár gázfröccs max 3ezer fordulatig) és innen jött a meglepetés. A harmadik gázfröccs után motor felpörgött magától 6ezerig, ami a maximum, ezután egy nagy adag korom a kipufogóból, le állítottam, de járt tovább. 10 mp és motor leállt magától, azóta nem indul. Nos, a motor és a turbó azóta le lett próbálva, a turbó tisztítót kidolgoztuk a motorból, AGR szelep tiszta. Úgy fest, nem sérült semmi, de még mindig nem indul. Arra gondoltunk, hogy a felpörgés miatt a motorvezérlő letiltotta a közös nyomócsövet / üzemanyag adagolást, és meg is próbáltuk OBD-n keresztül törölni ezt, de 2 műszer és program közül egyik sem kommunikál vele. Nos, a 3 kérdésem: Mi történt valójában? Melyik programmal kommunikál egy 2003as Fiat Stilo? Engedhetnek-e hivatalosan forgalomban ilyen terméket, ami ekkora galibát is elő tud idézni? A spray 10 euro volt, nem kéne motorcsere, stb...azt vártam jobb lesz tőle a helyzet, vagy marad ugyanaz... de ezt nem. Köszönöm szépen mindenkinek aki normális válaszra méltat.
2019. máj. 25. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az önindító megforgatja a motort vagy meg sem forgatja?
2019. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen forgatja!
2019. máj. 25. 23:17
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

Túl sokat kapott szerintem, azért pörgött fel nagyon.

Túl kellene már lépni ezeken a

"Jóska mondta öt sör után"

A turbót sose kell tisztítani !!!!!

Vagy csapágyas lesz vagy nem.

Nincs több variáció. Az olyan fordulaton megy hogy nem rakódik rá semmi.

Tipp. A légtömeg mérő ha kapott belőle , le tilthat.

Vagy az injektorokat kellene megnézni, ha simán forog a motor.

2019. máj. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először is minden találgatás nélkül helyre kellene állítani,vagy megtalálni a közös "hangot" az autó motorvezérlő egységével,mert addig gőzötök sem lesz,hogy merre hány méter,csak találgatás lesz és végtelen cserék sora.Ez után már kaptok egy lehetséges irányt,hogy hol keresgéljetek.Én azért addig leellenőrizném a vezérlést és mérnék egy sűrítési végnyomást is.
2019. máj. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes mert az ilyen turbó tisztítónak nem szabadna ekkora galibát okoznia független attól hogy nem igen ér sokat, de alapból ennyitől sem szabadna bajnak lennie hogy felpörgött a motor emiatt. Én inkább a turbónyomás szenzorát ellenőrizném mert lehet úgy van beállítva hogy túl magas fordulatnál automatikusan letiltott és a computer állandó hibának könyvelte ezt el amit ki kell ütni, de lehet hogy a sima szoftveres variálás nem elegendő ehhez. Én azt tenném a helyedben hogy az akkut kikapnám az autóból, mert így a memória általában törlődik a computerből és a hibakódok is törlődhetnek, meg alaphelyzetbe állhatnak a szenzorok is. Egy próbát megér én szerintem. De én még ellenőrizném a csöveket meg az egész rendszert hogy nem-e nedves még belül a tisztító lötty miatt esetleg, meg én azért a szenzort is kikapnám és megtisztítanám és szárazra törölném, mert lehet hogy kapott rá egy adag szert és emiatt meghülyült.
2019. máj. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!