Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz, hogy 2 év a1 jogsi...

Az igaz, hogy 2 év a1 jogsi után lehet szerezni a korlátlant, vagy az csak a2-re vonatkozik?

Figyelt kérdés
Sulik honlapján csak különböző információkat találtam, így most nem tudom melyik igaz

2019. máj. 27. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Én úgy tudom, hogy az A korlátlanhoz, ha fellépegetéssel akarod, akkor ahhoz 20 éves kor és legalább 2 éves motoros (A1 vagy A2, mindegy) rutin kell. Szóval ha minden igaz, ha 18 évesen teszed le az A1-et, akkor majd leteheted 20 évesen a nagy A-t (Kresz vizsgával vagy anélkül, attól függően, hogy 2 éven belül vagy kívül vagy - bár itt ez a 2 év jó kérdés, gondolom Kresz vizsgát végülis ígyis-úgyis kell tenned).

De szerintem a legbiztosabb egy oktatót lenne megkérdezni. Engem is érdekelne.

2019. máj. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igazából nekem már a2-esem van, de már majdnem azt hittem, hogy 18 évesen szerezhetek korlátlant, azért köszi
2019. máj. 27. 11:11
 3/3 anonim ***** válasza:
A1-gyel nem lehet A-t szerezni, csak ha 24 éves elmúlsz közben. Csak A2-vel lehet 2 év után A korlátlant letenni. KRESZ-t is ismételned kell, hacsak nem vagy 1 éven belül az előzőhöz képest (ki van ez találva, nehogy pénzt tudjunk spórolni valahol). Azaz minimum kor 20 év, amikor A jogsija lehet valakinek, de csak akkor, ha 18 évesen A2-t megszerezte. A1-et 16 évesen már megszerezheted, de azzal nem igazán leszel előrébb, ha az A a cél. Annyi, hogy korábban kezdhetsz tapasztalatot szerezni, ami azért elég hasznos.
2019. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!