Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S50 gyújtás átalakítása...

Krómgyűrű kérdése:

Simson S50 gyújtás átalakítása külső trafós 51-es gyújtásúra?

Figyelt kérdés
A mostani gyújtásom elég megbízhatatlan és sokan is mondták, hogy cseréljem le 51-es gyújtásra. Mik kellenek hozzá? Gondolom trafó és bilincs, 51-es gyújtótekercs. Ezeken kívűl mire van szükségem? És mit hova kell kötnöm?

2019. máj. 27. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Trafó, bilincs, gyújtás alaplap, tekercsek, megszakító, lendkerék......

Teljesen különbözik a két gyújtás. Inkább ezt javítsd meg.

2019. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az alaplap, tekercsek (gyújtótekercset leszámítva) és lendkerék tudtommal megegyezik. A megszakító meg pláne, nincs két különböző megszakító Simsonnál. Úgy tudom elég 2-3 dolgot kicserélni. A kérdésem inkább az, hogy mit hova kell kötni a trafón.
2019. máj. 29. 15:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Alaplap S51:

[link]


alaplap S50:

[link]


Láthatóan NEM egyezik meg. Ezen kívül a lendkerékben az ékpálya 180 fokkal el van tolva, tehát az S50 lendkerék nem jó az S51 gyújtáshoz és fordítva sem.

Világító, töltőtekercs talán, megszakító esélyes.

2019. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Viszont az alaplapokat megnézve a gyújtótekercs helyének kialakítása más, szerintem ez nem befolyásolja a működésben, ha ugyanakkora a 2 tekercs.
2019. máj. 29. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Már több esetben írtam választ Önnek. Sajnos itt most újra össze kell szednem a gondolataimat és újra válaszolnom kell!

A gyújtás átalakításának három útja van, a legegyszerűbb megoldást javaslom és a legolcsóbbat a többit csak megemlítem.

Amilyen alkatrészre szüksége lesz:

1 Gyújtótrafó 6V vagy 12V változatban.

2 gyújtótekercs 6V vagy 12V változatban

3 Trafó tartó bilincs

4 Gyújtáskivezető záró dugó.


a bekötése borzasztó egyszerű hiszen a gyújtótekercset a régi helyére kell elhelyezni az alaplapban. a gyújtótekercsről érkező vezetéket a gyújtáskapcsoló 2 pontjára csatlakoztatni. a gyújtáskapcsoló 2 pontját a Trafó 1 es pontjára kell kapcsolni, a trafó 15-ös pontja stabil testpontra kapcsolódik.

A lendkerék marad az eredeti S50 és az alaplap is cserélni ezeket az elemeket nem kell.


csak megemlítem a második és a harmadik utat, az S51 gyújtás az annyiban módosúl, hogy alaplapot és lendkereket is kell cserélni, csak a világítás és a töltőtekercs maradhat meg, az is csak akkor ha új típusú vasmagja van.

A harmadik esetben tirisztoros gondozásmentes gyújtást szerel a motorjába. Itt mindent cserélni kell szinte és elég borsos áron szükség lesz tirisztorra is.

remélem ez segít!

2019. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol, hogy Lada, esetleg Wartburg trafóját is rá lehet rakni, azzal nagyobb szikrát lehet előállítani. Igaz ez? Érdemesebb átalakítani?
2019. jún. 10. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!