Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibás adatok szerepelnek az...

Hibás adatok szerepelnek az autómról a Jármű Szolgáltatási Platformban, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2015-ben a testvérem behozott nekem Olaszországból egy autót 208000 kilométerrel. Kapott szépen magyar rendszámot, most szeretném eladni, ezért ránéztem a platformban, és teljesen hülye adatok vannak benne róla. 2015.09-es vizsgán 271e km van bejegyezve, 2017.02.24-én már 251e km, 4 nappal később 02.28.-án 224e! A legutóbbi 2019-esen pedig a valós. Én soha nem tekergettem az autót, nem is lett volna értelme, mert idáig meg sem fordult a fejemben, hogy eladjam. Mindennek a tetejébe MINDEGYIK műszaki vizsgáról hiányoznak a képek, semmi sincs fent. Végignéztem a családból másik autók adatlapjait, ott tök régi fotók is fent vannak. Kihez fordulhatok?

2019. máj. 28. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:

És még is mit tervezel? Visszamész az időben és lefényképezteted a vizsgabiztosokkal?


Valószínűleg azok a képek elvesztek vagy törölve lettek stb...


És a km-ert sem tudod bizonyítani. A legutóbbi legalább valós.


Szerintem nem igen tudsz ezzel mit csinálni, de majd hátha jön más aki tud valamit.

2019. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyilván nem, de elég fura lenne, hogy 3 különböző műszaki vizsgáról elvesztek volna a képek, ráadásul mind a 3 másik helyszínen volt csináltatva. Ugye a legutóbbi képek sincsenek fenn. 2 évvel ezelőtti vizsgára meg hogy miért van 4 nap különbséggel két bejegyzés, végképp nem tudok értelmes magyarázatot kitalálni. Végig az én tulajdonom volt az autó, tehát 100% vagyok benne, hogy nem volt 4 nap különbséggel kétszer vizsgára hordva, átment elsőre is:D


Azért köszi a választ, igazából arra várok, hogy esetleg más is került már ilyen helyzetbe és kitaposta az utat.

2019. máj. 28. 22:24
 3/4 anonim válasza:

A JSZP-ben csak a kilométeradatok nem stimmelnek?

Amikor egy hónapja néztem használt autókat és lekérdeztem a JSZP-ben ami érdekelt, ott sokszor előfordult ilyen, szóval, ha a többi műszaki adat stimmel, akkor nincs semmi baj.

2019. máj. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam hasonló a helyzet, az egyik vizsgán elírták a számlálót, de legalább a képek megvannak. A vizsgáztató cég beadott egy adatmódosítási kérelmet és most várjuk, hogy egyszer kijavítsák a rendszerben lévő hibás adatot.
2019. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!