Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek mennyi idő alatt vált...

Nektek mennyi idő alatt vált "természetessé" a vezetés?

Figyelt kérdés
Múlt héten érkezett meg a jogosítványom, azóta egy jó 100 km-t levezettem, de kicsit bizonytalan vagyok "komolyabb" forgalmi helyzetekben. Az autó kezelésével sosem volt gondom, csak néha nehezen reagálok különböző helyzetekre (kinek van elsőbbsége, "most akkor menjek, vagy ne?" stb., főként nagyobb városokban). Köszönöm a válaszokat!

2019. máj. 29. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 1 év kellett.
2019. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Nekem ugyan nincs jogsim, de a páromnak kb egy éve. Júliusban vettünk autót, mostanra kb már természetesen megy neki. 100 km-nél még nagyon sokszor baromira féltem mellette, hiába állította, hogy ő bizony jó.
2019. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

10 éve vezetek. Kb 2 hét alatt természetessé vált emlékeim szerint, és mindennap vezettem a jogsim megszerzése után. Igaz az első félévben 1x elém ugrott egy alu-oszlop (tél volt, sötét, párásodott az ablak, gps-t figyeltem), 1x pedig a főútról egyenesen mentem és ezáltal neki mentem egy másik autósnak. Nem tántorított el, folytattam ugyanúgy a vezetést. Azóta 1x volt egy koccanásom, akkor is esett, és rosszak voltak a gumik (már fékeztem, de késő volt), de jobban is figyelhettem volna. De ettől függetlenül természetesnek vettem, és veszem azóta is vezetést. Bp-n lakom, a külvárosban, de a belvárosba nem szeretek bemenni, leginkább a forgalom miatt (nincs parkoló, dugó).

Egyedüli hátrányom az, hogy hátrafele nehezen állok be, akár merőleges, akár párhuzamos parkolásnál. Mással nincs egyáltalán bajom.

2019. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kb 2 hét alatt természetessé vált emlékeim szerint" Ez még vicc kategóriában is gáz.

Sok hónap, vagy még több.

Annyi de annyi szituáció lehet. Attól is függ, hogy milyen gyakran vezetsz.

Én anno minden apró dolgot újdonságként kezeltem.

Ha én voltam az első egy vasúti sorompónál (oktatáskor még csak sorompó sem volt), amikor egy körforgalomba kerültem, amikor rendőri irányítás volt egy qva nagy csomóponton.


Sok-sok-sok gyakorlásra van szükség.

NEM, ismétlem NEM fog pár hét alatt természetessé válni a vezetés. Aki ezt állítja, azt kiba....... hazudik!


Vezess minél többet amikor lehetőséged van rá.

Ne kapkodj, mindenkinek máskor lesz "természetes" a vezetés.


Sok sikert, kitartást!

2019. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam, hogy jól/gyakorlottan is vezettem (habár úgy tűnt, ma már nevetek azokon a hibákon, amikre úgyahogy emlékszem :D), de természetesnek vettem. :)
2019. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1 év kellett hozzá. Ebből az első fél évben kevesebbet vezettem, a második fél évben meg már napi szintűvé vált. Bp-n a mindennapos reggeli csúcsforgalom sokat segített a gyakorlottá válásban. :)
2019. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár ezer km.

Az autó kezelése sose volt gond. A forgalmat viszonylag gyorsan megszoktam

2019. máj. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. 1 év kellett hozzá minimum, pedig friss jogsival azonnal kiszállítói állásban helyezkedtem el, Budapesten. Ahogy írták, rengeteg forgalmi szituáció fordulhat elő, ami csak sok gyakorlással válik "természetessé" (bár szerintem ez nem jó kifejezés, nem szabad, hogy természetessé, rutinná váljon a vezetés, mert az általában figyelmetlenséghez vezet).
2019. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

pár 1000 km után már jobb lesz,

viszont természetessé sak 50-100 ezer km után fog válni. feltéve hogy ezt vegyesen országúton nagyvárosban autópályán teszed meg, tehát kb minden szituációban lesz tapasztalatod. hóvan esőben fagyban sötétben ködben, stb ..

2019. máj. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!