Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell tudni a jogosítvány...

Mit kell tudni a jogosítvány megszerzéséről? Miket érdemes nagyon tudni?

Figyelt kérdés
Minden lépéséről szívesen venném a tájékoztatást. KRESZ vizsga, elsősegély, vezetés, forgalmi engedély...

2019. máj. 28. 19:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Kimaradt: Autóra szeretnék jogosítványt és fél év múlva leszek 17 éves.
2019. máj. 28. 19:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Iratkozz be egy autóiskolába és sodrodj az árral. Mindent időben fognak mondani nem maradtál le semmiről.
2019. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz be egy orvosi alkalmasságit a háziorvosodtól. Iratkozz be egy autósiskolába. Végigjárod a kresz tanfolyamot (vagy neten csinálod végig), elmész vizsgázni kreszből. Nekem ezután volt néhány alkalom elsősegélytanfolyam, amit az autósiskola biztosított. Ez a vizsga egyáltalán nem volt nehéz. Majd jöhetett a vezetés. 30 óra a kötelező a vizsgához, de természetesen vehetsz annyi plusz óràt amennyit szeretnél. Nekem 3 éve van jogsim, szóval lehet azóta változtak a dolgok. Saját tapasztalatot írtam.

Forgalmi engedélyről nem tudom mit akarsz tudni. Az nem kapcsolódik ehhez a tanfolyamhoz.

N

2019. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Gyűjts össze legalább 200ezer forintot, de az se gond, ha 300ezer van félre rakva a jogsira.

Amíg nincs meg a 200ezer, el se kezdd a tanfolyamot.

A többit már leírták, KRESZ tanulással kezdődik, és minden további lépésről tájékoztat az iskola.

2019. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már 200 ezer forint nem elég a kezdéshez a legügyesebbeknek sem. Inkább minimum 300 ezer forintot kell rászánni, de ha megbuksz, lehet lényegesen több is, ugyanis a következő vizsga előtt pótórákat kell venni.
2019. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elsősegély 15 évesen megvolt, suliban biztosítottak ingyenes tanfolyamot. Aztán 17 évesen kezdtem kreszt, az megvolt viszonylag hamar, max pontos lett, úgyhogy nem nehéz. Utána sajnos várni kellett fél évet, mire kaptam időpontot. Bár lehet jobban jártam így, mert akkor vezették be, hogy csak egy megfordulás és egy parkolás kell, ami jól jött, mert parkolni nem tudok:D Első vizsgán megbuktam parkolás miatt:D, második sikerült, kb. 34 órát vezettem, körülbelül 160 ezer ft-ba került az egész 2 évvel ezelőtt.
2019. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 veterán vas ***** válasza:
50%

Miket érdemes nagyon tudni?

Például autót vezetni, aztán a KRESz szabályait, továbbá a műszaki és elsősegély kérdésekre a válaszokat.

Ilyen egyszerű.

2019. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
33%

Én nem gyűjtöttem semennyit össze, mégis befizettem.

Dolgozni kell, és a fizudból szép lassan megvan, főleg ha szülők tartanak el.

Egy hónap alatt kereszt lenyomod, meg mondjuk elsősegély, az nem nagy pénz, ha dolgozol mondjuk, keress diák munkát.

Utána meg vezetés, ennyi. Szerintem ha arra vársz mikor gyűlik rá össze, sose lesz. Én is próbáltam igy.... Esélytelen.

2019. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!