Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért félnek annyira a kataliz...

Miért félnek annyira a katalizátor meghibásodásától?

Figyelt kérdés

A hetekben vettem egy Volkswagen Polo 1.4 Comfortline-t. A szervízben megnézték a hibakódokat és azt az üzenetet dobta fel, hogy "Katalizátor hatásfoka küszöbérték alatt".


Nem vagyok autószerelő, de ha jól tudom, akkor ez azt jelenti, hogy károsabb anyagot bocsájt ki, mint kellene, de ez semmi mást nem jelent, nem fog tönkremenni a motor, esetleg a fogyasztás nőhet meg, igaz?


Milyen hátrányai lehetnek, ha nem javítom ki ezt a hibát? Illetve ez az üzenet már a katalizátor meghibásodását jelenti, vagy azt, hogy haldoklik, de még működik?



#Volkswagen #katalizátor #katalizátor hatásfoka küszöbérték alatt
2019. máj. 30. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Műszakin nem fog átmenni....+ nem olcsó egy új katalizátor. Ezért félnek a meghibásodástól
2019. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Ha olyan az autó beteszi a rendszer vészmodba magát es onnan max 40km/ora vagy ugy eltömődik hogy nem indul.

Ja es azert félnek mert elegge zsebbe nyúlós a mutatvány minimum 50.000ft ja és lehet a szondákat is kinyírja melynek db ja 15.000től

2019. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tehát ha a műszakit nem nézzük, akkor felesleges lenne kicserélnem? Most lett levizsgázva, arra akarok rájönni, hogy várhatok még vele 2 évet, vagy javítassam ki most, mert tönkrevág nekem valamit.

De akkor a teljesítménybe és a fogyasztásba nem fog belenyúlni, igaz?

2019. máj. 30. 13:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Több is lesz a fogyasztás.

A computer szar értékeket fog kapni

2019. máj. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#2 Nem láttam a kommented. Értem, akkor cseréljem ki, nem csak a műszaki miatt, hanem azért is, mert így tönkrevág mást is.
2019. máj. 30. 13:39
 6/12 anonim ***** válasza:

2.

Igy van.

de ha kuldesz privatban egy alvázszámot meg tudom nezni mennyi egy katalizátor hozzá

2019. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért félnek tőle, mert:


- drága

- Sok autónál a computer korrigálni próbál, ami sok problémát okozhat

- Szenzorokat tönkrevágja

- Újabb autók konkrétan blokkolnak egy határérték felett aztán ha szerencséd van 30-al be tudsz gurulni az első szervízbe, ha nincs akkor trailer...

2019. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha csak nem nagyon öreg autó a katalizátor nem nagyon szokott magától tönkremenni, az egy örök életű alkatrész. Valószínűbb, hogy a hibája nem diagnózis, csak tünet - mert pl. elégtelen volt a keverékképzés vagy a kipufogórendszer más elemében van hiba, ami ennek a tönkremenetelét is okozza.
2019. máj. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#2 Már utánanéztem típus alapján 50 és 70 között mozog. Alvázszám alapján hol lehet utánanézni az alkatrészeknek? :O


2002-es az autó, mondhatni 2003-as, mert decemberben gyártották. Nagyon megkímélt darab, kevés km van benne és végig garázsban tárolták, azért is lepődtem meg, hogy a szokásos elkopó alkatrészek mellé még egy ilyen is felütötte a baját. Kicsit járok vele, utána megnézetem ismét, mert miután kitörölték a hibakódot, nem dobta fel újra.

2019. máj. 30. 14:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet ám egy ilyen mérési hiba is. Nekem is kiírta a kocsim, hogy a 2 szenzorbol az egyik magas értékeket mer és katalizátor hiba. Elmentem szervizbe, ugyan ezt mondták. Kértem üssék ki a kódot, nem akarták, hogy úgyis újra előjön ahogy inditom a kocsit. Ez 2 éve és 30.000 kmel ezelőtt volt, azóta sem jött elő és semmi baja aha autónak..
2019. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!