Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jogos a büntetés?

Szerintetek jogos a büntetés?

Figyelt kérdés

Barátnőmet ma dél körül megbüntették. Főúton halad, kb. 50 km/h-val. Egy út szélén parkoló rendőrautó mellett haladt el, majd utána a visszapillantó tükörből látta hogy szirénázva kikanyarodik az útra, és félre is állították őt. Helyszíni bírságot kapott a "forgalom indokolatlan akadályozása" miatt. Ez szerintetek így rendben van? Ez ellen lehet valamit tenni? Hiába mondta hogy azért haladt lassan mert nem ismerte a szakaszt, ez nem volt elég indok.

Próbáltam megkeresni a KRESZ-ben hogy ilyenért büntethetnek-e, és nem találtam semmit. Itt GYK-n is azt olvastam pár kérdésben, hogy elvileg lassú haladásért nem jár büntetés. De faterom meg kapásból rávágta hogy igen is büntetnek érte, régen is büntettek, egyszer még őt is mikor pályakezdő volt. Szóval most akkor nem tudom hogy mi van. Akkor jogos a büntetés?



2019. máj. 30. 22:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit hogy lakott területen kívül történt az eset.
2019. máj. 30. 22:11
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem volt tábla, tehát a 90 km/h-s korlát volt érvényben, és a körülmények sem voltak olyanok (eső, rossz út, stb.), akkor jogos. 90-nél 50-el menni az nagyon lassú, még ismeretlen úton is. Hidd el, ha nem lenne alkalmas az út a 90-re, akkor lenne 60-as vagy valamilyen korlátozó tábla. Ugyan úgy balesetveszélyes, mint a gyorshajtás.
2019. máj. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen jogos volt, veszélyesebbek a mazsolák, mint a gyorshajtók.
2019. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Ha mögötte hosszú kocsisor volt, akkor jogos a büntetés.

Indokolatlanul nem akadályozhatja a forgalmat.


Ha nem volt mögötte senki, akkor nem nem tartanám jogosnak, hiszen akkor nem akadályozott senkit.

2019. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon helyes, ezt a többi rendör is alkalmazhatná, és akkor talán lehetne rendesen közlekedni az úton. Nem lenne tele mazsolákkal, akik sétakocsikáznak, és feltartják az embert. Városon belül 50 helyett 30-al közlekedőket is büntetném.
2019. máj. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Sosem hittem volna, de leírom: köszönöm magyar rendőrség!

Ha ez valóban így igaz, ahogy leírtad, akkor én nagyon örülök neki, roppant balesetveszélyes (-40km/h), ugyanolyan büntetést érdemel, mint aki 40km/h-val túllépi a megengedett sebességet.

2019. máj. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%
90-el lehet menni,feltéve ha lakott területen kívül volt,és ő majdnem fele annyival ment,bőven jogos.Nem tudom hogy szól a KRESZ,de indokolatlanul lassan haladni ugyanúgy balesetveszélyes és büntetendő.Az hogy nem ismeri az útvonalat nem kifogás
2019. máj. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

A KRESZ-ben ez áll:

„(5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.”


Ezek alapján főútvonalon akár 5 km/órával is szabad menni, ha sem előttem, sem utánam ninc senki. Megítélésem szerint nem számít akadályozásnak, ha az alacsony sebesség miatt meg kell előzni a lassan haladót, ha az a legkisebb mértékben sem veszélyes és senkinek sem kell miatta lassítania. Pl. ha nincs szembe forgalom, jó látász viszonyok vannak. Szóval simán, biztonságosan megtehető.

Közepes forgalom mellett már meglátásom szerint is akadályozás. Más kérdés, sok magyar autós a 95-tel (GPS szerint) menő autósra azt mondja, tötyörög.

A szabály „szépsége”, hogy nem nevesíti az indokokat, indokolatlanságokat, és más szabályokból sem következik.

A síkos út, a kátyú és hasonlók kellő indokok. A nem ismerem a helyet, az lehet indok, de mire? A nem ismerem a helyet és egy címet keresek, az szerintem már kikezdhetetlen.

2019. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%

"Ezek alapján főútvonalon akár 5 km/órával is szabad menni, ha sem előttem, sem utánam ninc senki. "

Aha, ez nagyon életszerű. Majd mindig nézed a tükörben, hogy közeledik-e másik autó? És akkor felgyorsítasz 5km/h-ról legalább 70-80km/h-ra? Igen, tényleg életszerű. Kanyarok, bukkanók sincsenek, csak nyílegyenes, sík, jól belátható utak.

2019. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Ki fogja és milyen szabályozás alapján eldönteni, hogy mekkora sebesség számít akadályozásnak? Sose fogadtam volna el egy ilyen büntetést, feltételezéseken és szubjektív megítéleseken alapszik, semmi objektív mérés nincs benne.

Ha ő 70-el megy, nem 50-el és sor van mögötte, büntessük meg, mert akadályoz? 90-el megy, sor van mögötte, mert a többiek 110-el akarnak menni, akkor akadályoz...

Nem érezte biztonságosnak a nagyobb sebességet, ott az indok, mitől indokolatlan? Célforgalom: ott a kedvenc csokoládéboltom és oda tartok, van célom, célforgalomban megyek. Lehet ezt magyarázni a végtelenségig, találgatásokon alapszik az egész. Autópályán van alsó sebességlimit, főúton nincs és neki volt indoka, miért ment lassabban, szóval a büntetés nem jogos. Persze, én is utálom az ilyen mazsikat, de a büntetéstől nem válnak rutinos sofőrökké, annak nem ez lenne a módja.

2019. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!