Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jogos a büntetés?

Szerintetek jogos a büntetés?

Figyelt kérdés

Barátnőmet ma dél körül megbüntették. Főúton halad, kb. 50 km/h-val. Egy út szélén parkoló rendőrautó mellett haladt el, majd utána a visszapillantó tükörből látta hogy szirénázva kikanyarodik az útra, és félre is állították őt. Helyszíni bírságot kapott a "forgalom indokolatlan akadályozása" miatt. Ez szerintetek így rendben van? Ez ellen lehet valamit tenni? Hiába mondta hogy azért haladt lassan mert nem ismerte a szakaszt, ez nem volt elég indok.

Próbáltam megkeresni a KRESZ-ben hogy ilyenért büntethetnek-e, és nem találtam semmit. Itt GYK-n is azt olvastam pár kérdésben, hogy elvileg lassú haladásért nem jár büntetés. De faterom meg kapásból rávágta hogy igen is büntetnek érte, régen is büntettek, egyszer még őt is mikor pályakezdő volt. Szóval most akkor nem tudom hogy mi van. Akkor jogos a büntetés?



2019. máj. 30. 22:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%
9-es barátom! De gyenge a felfogásod! Nem azt írtam, hogy életszerű, hanem azt, hogy nincs definiálva mi számít indokolatlan lassúságnak. Jogelméleti kérdés, nem gyakorlati.
2019. máj. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Autópályán van alsó sebességlimit, főúton nincs…"


Pályán sincs! Csak annyi eltérés van, hogy olyan járművel nem szabad felhajtani, ami önerejéből, sík úton nem tud 60 km/óra sebességgel haladni.

2019. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez megint jogszabályértelmezési kérdés, lehet így is, úgy is értelmezni. A kérdéshez kapcsolódóan annyi a lényeg, hogy itt csak az "indokolatlan lassú haladás", ami probléma, viszont neki jó oka volt rá, nem érezte biztonságosnak az ettől nagyobb sebességet, hát ez mi, ha nem indok.
2019. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

#11-es, kedves nem barátom (nem őriztünk együtt se libát, se semmi mást). Nekem gyenge a felfogásom? Egyértelmű, hogy nem életszerű az 5km/h. Akkor minek írod példaként? Rossz példát hoztál fel, de nagyon. Lehet fikázni a másikat, csak akkor előtte nem hülyeségekkel kellene példálózni. Ha pedig azzal van a bajod, hogy az általad leírtakra reagálok, akkor a hiba nem az én készülékemben van.

Nem életszerű a példa, de azért leírja, majd később még ő van felháborodva, hogy megkritizálják...

2019. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Az már lehet indok a lassú haladásra, hogy nem érezte biztonságosnak? És akkor meddig terjed a "lassúság" alsó határa?

90km/h megengedettnél 50km/h rendben van? 35km/h már esetleg alacsony sebességnek számít? Vagy 20km/h?

(megfelelő útviszonyok, látási körülmények esetén)

Ha valaki nem érzi biztonságosnak (ami a forgalomban résztvevők 99,9%-nál biztonságosnak számít), akkor alkalmas a vezetésre?

Szerintem ezek azok a kérdések, amikre nincs objektív válasz, szubjektív szempontok alapján pedig akár büntethető is.

2019. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
Csak szubjektív szempontok alapján nem büntethető senki, mert a rendőr nem jogalkotó.
2019. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi lehet indok lassú haladásra, sehol nincs leírva, innentől pedig bármi lehet indok, ezért írtam példának a célforgalmat.

Ki dönti ezt el, mi minek számít, amikor nincs rá egyértelmű szabályozás, de nem a rendőr a helyszínen, mert ő úgy gondolja.

2019. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
39%
Ez semmi más nem volt, mint pénzbeszedés. Ha ráértek az utánajárásnak, akkor nyugodtan lebbezzetek fel. Ha beteget szállítok, akiknek mondjuk varratai vannak, akkor is megvágnak a disznók, mert nem megyek a megengedett maximális sebességgel? Ha viszem nagymama porcelán étkészletét, akkor is?
2019. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!