Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Függ-e a motor tüzelőanyag-fog...

Függ-e a motor tüzelőanyag-fogyasztása a jármű sebességétől?

Figyelt kérdés

A Kresz-Tesztben a következő választ találtam:

"A sebesség növekedésével a gépkocsi menetellenállása növekszik, ezért a felhasznált tüzelőanyag mennyisége is nő."

Most ez a pillanatnyi fogyasztásra vonatkozik vagy a 100 kilométerre vett fogyasztásra?

Létezhet, hogy ha a gépkocsi 90 km/óra sebességgel halad akkor ugyanolyan távolságon kevesebbet fogyaszt mint ha 100 km/óra sebességgel haladna?


2010. júl. 7. 21:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez helytálló.
2010. júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
ha 0-ról gyorsulsz 100-ra padlógázzal, többet fogyaszt a kocsid, mintha 200as tempót TARTANÁD kis gázzal egyébként függ tőle, de még sok más dologtól is. pl. a fordulat.
2010. júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

alacsony fordulaton eszik a legkevesebbet.

ha%. be nyomod neki fél gázon fele annyit fog meg enni mint ha 3.ba tolod neki padlón.

2010. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Világos, hogy a fogyasztás függ a fordulatszámtól és még sok egyébtől is. Gondolom 90-nel és 100-zal is mindenki 5-ösben megy. Ha kétszer megy valaki ugyanolyan körülmények között, egyszer 90-nel, egyszer 100-zal akkor létezhet, hogy az adott útszakaszon az első esetben kevesebbet fogyasszon az autó? Kicsit azért vagyok szkeptikus mert az első esetben lehet, hogy a pillanatnyi fogyasztás kisebb de az idő növekszik.
2010. júl. 7. 21:46
 5/20 anonim ***** válasza:
lehetséges, mivel pl. 5ösben 90nel kisebb a fordulat (nem nagyon), mint 5ösben 100on. ugyanott kötöttünk ki :)
2010. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Végső soron ebben igazad van. Ha már témában vagy kérdeznék valamit tőled. A fordulatszámhoz kötötted a fogyasztást. Azért szerintem kell legyen egy minimális fordulatszám is, nem hajthatod az autót kis fordulatszámon sem mert akkor állítólag megint többet eszik és a motornak sem használ. Nincs igazam?
2010. júl. 7. 21:54
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
ha rángat, akkor igen, többet eszik. de azért annyira sórolósan nemkell járni. 2500-3000 az ideális a spóroláshoz. dízelesnél mégkisebb. kb 1000-1500. és a gázadás: ha pl. berakod 5ösbe 30-cal, akkor nagyobb gázt kell adnod, hogy gyorsuljon/tartsa a tempót. több anyagot fecskendez be a hengerbe, ami nagyobb fogyasztást eredményez. az alacsony(nagyon alacsony) fordulaton való teligáz egyenlő azzal, ha magas fordulaton mész kis gázzal. remélem érted mire gondolok xD ezért nemjó se a túl alacsony, se a túl magas. ha esetleg nem valami érthetően fogalmaztam, nyugodtan szólj, belemehetünk részletesebben is, csak az kicsit fárasztó lesz :D
2010. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én benzinest vezetek 2000 és 3000 között. Nem engedem 2000 alá, akkor már visszaváltok. Sokat kritizáltak emiatt de nem tudnak meggyőzni. Hallottam már valakit aki még mindig tanul vezetni és igaz dízelt már 1500-on váltja felfele. Ez már szerintem túlzás.
2010. júl. 7. 22:26
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeséget beszélnek az előttemlévők. Nem azért fogyaszt 90-nél kevesebbet, mint 100-nál, mert kisebb a fordulat. Ez hülyeség, hiszen - azonos sebességfokozat mellett- 100 km-en ugyanannyit fordul a motor, tökmindegy, hogy 50-nel mész vagy 200-al...


A többletfogyasztás egészen másban keresendő: mégpedig abban, hogy a légellenállási erő a sebességnek négyzetes függvénye. Tehát ha 50 helyett 200-al mész, akkor a légellenállás nem 4-szeresére, hanem 16-szorosára nő. Na ez okozza a többletfogyasztást.

2010. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Én benzinest vezetek 2000 és 3000 között. Nem engedem 2000 alá, akkor már visszaváltok"


Azt szokták írni az autók gépkönyvében (bentinesnél), hogy a fordulatszámot 2000 és 3000 között kell tartani. Azt hiszem ezzel mindent elárultam. :)

2010. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!