Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hogy vágott bele a vezetésb...

Ki hogy vágott bele a vezetésbe jogsi szerzés után?

Figyelt kérdés
Egyedül vagy segítséggel fejlődtetek jobban? A lámpaláz ellen mit tettetek? Egyedül neki mertetek vágni hosszabb útnak? Nem féltetek, hogy ledudálnak titeket? Milyen tapasztalaitok vannak kezdőként?

2019. jún. 1. 22:13
1 2
 11/14 anonim válasza:

1996-ban szereztem jogosítványt és 10 évig egyáltalán nem vezettem, mert nem volt mit ☺️. Utána vettünk egy automata váltós autót, amit a párom vezetett, én néha-néha vezettem csak és kis távokat, amíg a kislányunkat vittem bölcsibe és vásárolni. Párommal vezettem, aki teherautó vezető, így nagy volt az elváras 😁. 2013-ban mentem vissza gyes után dolgozni, azóta vezetek napi szinten. Ami nekem sokáig gondot okozott, a tolatás és az, hogy sok mindenre kell figyelni, nem irigylem azokat, akiknek ez a munkájuk és egész nap vezetni kell ☺️.


42N

2019. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Tubarózsa ***** válasza:
100%

#1 vagyogatunk, de még kevesen :) csapatunkba egyedül vagyok.. megkérdezhetem Te merre jársz? (Irhatsz privit is, ne itt offoljunk)

#11 ismerös... férjem egyben kollégám is. Mühelyből sok embert ismer elég rég óta 10en 20on éve. A buszt mi (söförök) visszük ki akár javításra akár csak a heti/2heti kötelező átvizsgálásra stb. Na nekem segitettek ugyan a férjem miatt, de el is várták, hogy tudjam a dolgom. Hiaba segitetek a sracok, de mégis elvárták első alkalommal is, hogy ugy csinaljam a dolgokat mint aki már ezredréje van itt :D amolyan kettős mérce volt(van) segitenek mert a férjemet ismerik régóta, de ugyanakkor a név "kötelez" :D bocsi az offért.

2019. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
8 hónapja szereztem meg a jogosítványom. Nálam az első két hétben volt jellemző az, hogy jött velem olyan, aki rutinos vezető. Mivel nekem az volt a cél, hogy egyedül képes legyek elmenni A-ból B-be, ezért kénytelen voltam egyedül vezetni, bármennyire is tartottam tőle. 2 hónapig kb csak városon belül mertem menni, ott is inkább kerültővel mentem a kevésbé forgalmas utcákon. Sokkal messzebb is parkoltam, ahol 3-4 hely még minimum szabadon volt. Engem rengetegszer ledudáltak, de nem érdekelt, senki sem az anyja hasában tanult meg vezetni. Hosszabb útra még azota nem kellett vezetnem, szóval ezzel nincs taapsztalatom.
2019. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Több, mint 1 éve szereztem jogsit. Utólag belátom, nem sok értelme volt. Annyi, hogy később majd ha véletlen nagy verejtékkel veszek egy használtautót (mert nagyon-nagyon kell), vagy céges autót kapok (álmodik a nyomor), már ott van a kezemben a jogsi.


De.


Megkaptam tavaly májusban a jogsit, elkezdett édesanyám tanítgatni. Amikor full kezdő voltam, nagyon nagy segítség volt, nagyon nagy hibáim voltak, volt olyan hogy mezítláb ugrott át a vezetőülésre, mert bepánikoltam. Ez van.


Sokkal később engedett csak egyedül, ráadásul az sem volt tervezett, meg csak 1-2 km volt. Sajnos bepánikoltam. Elvittem a kocsit a célba, de utána egész délután ideggörcsben voltam. Egyszerűen mert (akkor) 3-4 hónapos jogsival sosem vezettem egyedül, mindig anyucika ült a jobb egyen. Aztán pár hónappal későbbig megint csak úgy vezethettem, ha anyám ül mellettem.


Végül ősszel-télen párszor megint kölcsönadta a kocsit: átvettem a felniket, elmentem ide-oda(pl netes rendelések átvétele), vagy amikor a város másik végére kellett utaznom, letettem a kocsit a János pál pápa téren. Stb...


Utóbbi időben megint nem enged. Egyszerűen már nincs kedvem se beülni, még a jobb egybe sem. Már ezerszer bizonyítottan neki, hogy már jóval jobban megy a vezetés. ~8ezer kilómétert vezettem azóta.


És még mindig óriási nagy szükségem lenne arra, hogy sokat menjek egyedül, ismeretlen(ebb) helyekre, gps-el... Azt még nagyon szeretném gyakorolni... :)


De azt már csak max saját autóval...

Annyira elment az önbizalmam, hogy a jogsimat is elrejtettem (az asztallap alsó felére van ragasztva, egy borítékban).


Ennek ellenére még mindig nagyon érdekelnek az autók, szeretnék majd B+E jogsit, illetve majd egyszer egy C-t is talán. :) Na meg egy kocsit. xD

(+ Gondolkodom egy autószerelői képzésben)


Üdv, 19F

2019. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!