Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Sima" vagy prémium üzemanyag,...

"Sima" vagy prémium üzemanyag, milyent használtok?

Figyelt kérdés

Nektek mik az érvek -ellenérvek a sima és a prémium mellett-ellen?

(Elsősorban gázolajra gondolok.)

Ki melyiket tankolja, milyen kocsiba? És ha prémiumot, milyen megfontolásból?



2019. jún. 2. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Dízelbe csak OMW dízelt tankolok, néha Shell ritkán MOL, biztos jó lehet a prémium, csak régi 110 lovas már eleve agyon strapált Alhambrának olyan mindegy...


Mondjuk ha lenne egy cr dízelem már csak placebó miatt is tennék bele néha prémium dízelt.

2019. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
2 diesel van a családban, egy adagolós és egy nagynyomású rendszeres. Az adagolósnak kb mindegy, hogy a legfaszább dieselt kapja-e meg vagy étolajat. A másik autó pedig legtöbbször prémium dieselt kap.
2019. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az érthető is, a commonrail azért elég kényes technika.

Nekem PD TDI van, általába sima Mol Evo Dieselt kap, a prémiumot drágának találom, és nem tudom ér-e annyival többet

2019. jún. 2. 12:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezerszer lelett ez a csont már rágva.

Ha gyárilag azt írják elő akkor olyan kell bele , ha nem akkor meg teljesen felesleges kiadás.

De érdeklődj nagyobb fuvarozó cégeknél, ahol több száz kamion is van és nézd meg hány autóba tankolnak prémiumot.

Meg azt is kérdezd meg hogy mennyit futnak és milyen a fogyasztásuk a normál üzemanyaggal.

Persze tegyél bele ha téged az megnyugtat .

2019. jún. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Gázolajból kizárólag OMV-nél a sima dieselt veszem, és mondjuk egy évben 2x tankolok bele premium dieselt. 3 literes biturbós CRTDI, nem egy egyszerű szerkezet. Benzinesbe viszont 95-ös Premiumot tankolok, mert van ilyen is az OMV-nél. Azért, mert jobb sokkal.
2019. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyári ajánlás az elsődleges.

Egy prémium autóhoz ez is hozzátartozik.

Én a BMW-hez csakis Shellt tankolok, mert annak bízom a minőségében, arról vannak jó tapasztalataim.

Ezt a "felesleges sokat költeni" dumát azok mondják, akiknek mindegy már, hogy mit tesznek a roncsukba, szerintem.

2019. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!