Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban ilyen drága fenntartan...

Valóban ilyen drága fenntartani egy autót? :O

Figyelt kérdés

Vállalkozás indításához szükségem lenne egy olcsó, városi kisautóra. Elsők között a régi Suzuki Swift jutott eszembe. Megbízhatónak mondják, elvileg olcsó hozzá minden, és nem eszik sokat.

Találtam is olyat ami megfelelne, de néztem egy autófenntartási kalkulátort. Elméletileg a 2000-es évjáratú, 220000 forintba kerülő, 1.0 Swift, évi 12.000 kilométer futásteljesítménnyel, havi ~50.000 forintba kerülne mindennel együtt. 5 éves összköltsége ~3.600.000 forint. Ebbe beleszámol minden adót, biztosítást, üzemanyagot és feltételezett szervizeket.


A kérdésem igazából mindenkihez szól, aki autót tart fent. Valóban ilyen drága lenne? Egy majd 20 éves Suzukival havi 1000 kilométer 50.000 forintba kerül?


Kifogom fizetni, mert szükségem van autóra, de ez most meglepett.

Előre is köszönöm!



2019. jún. 3. 19:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ezért kérdeztem a robogót. Nekem van autóm is, de nem szeretek vele közlekedni, mert egyszerűen nincs értelme. Reggeli és délutáni csúcsforgalomban az átlagsebesség kb. 30km/h, tök idegőrlő. Budapestről van szó. Egy kifejezetten spórolós robogóm van, négyütemű injektoros, tehát még az ötvenesek között is lomhábbik féle, 55-60-al tartósan tudok utazni, szépen nyugiban a buszsávban a csúcsban elmegyek mindenki mellett, 4literből 200km, adó nincs, kötelező 5.000FT egy évre. Robogóval 15 perc forgalom nélküli útidőm, csúcsforgalomban 20perc! Autóval 14perc a forgalom nélküli útidőm, csúcsforgalom 35-50perc. És ahol dolgozom 350/óra a parkolás, ami még rájön. robogóval ilyen sincs. Forgalom nélküli útidő 21óra után teljesíthető vagy 6:30 előtt. Tehát kb. autónak nincs értelme, se költségben, sem időben, környezetszennyezés, forgalom terhelés, parkolás fizetni... Nyilván ez csak rám igaz, nekem egy táskára van szükségem a munkámhoz.
2019. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ha tehetném valószínű én is robogóznék, sőt lehet biciklivel járnék. De a szállítandó tárgyak miatt sajnos muszáj autóval közlekedni az esetek nagy részében.
2019. jún. 3. 19:46
 13/17 anonim ***** válasza:
Bocs, mire megírtam jöttek válaszok. 6-os és 11-es hozzászóló vagyok. Szóval akkor robogó off. Régi Swift szerintem nagyon jó elképzelés. Nekem volt sedanom. A lakatos munkánál igazából nem sok drágább van, főleg egy régi swift esetében, ahol kb. minden alkatrész pár ezer forintos tétel. Szóval én jó ötletnek tartom. Jó karosszériát kell keresni és szerintem nagy meglepetés nem érhet. Ez azt jelenti, hogy a legutolsó legyártott régi swift is 16éves, tehát már kilakatolt, alváz és üregvédett kasztnit kellene keresni, ami 3éven belül volt elvégezve. Tudom nem egyszerű, de azért swiftből lehet találni. Én budapesti vagyok, városban közlekedem az év 90%-ban. 1.3 8V sedan régi swift városban nyáron 5,8liter körül fogyasztott, télen 6-7,5liter, autópályán 110-nél 5,2liter/100km, én ennyivel mentem.
2019. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Városon belül 5.5 literrel nem fog elmenni . Nyugodtan írj bele 7 litert
2019. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az 5,5 városi fogyasztást elfelejteted nyugodtan.

7-8 körül számolhatsz, télen 10+ :-)

2019. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha fiatal vagy, ráadásul férfiú, a gatyád rámegy a biztosításra.
2019. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem 10 éve van jogsim, de csak 1 éve vettem autót, 58ezer volt a biztosítás 1 évre, havonta 1-2x tankoltam bele, összesen 230ezer összegben, műszakiztatva is volt az kb 20ezer volt és alkatrészt is kellett cserélni benne, ami 50ezer volt. Plusz a súlyasó, az 8ezer. Így nekem 356 ezer volt 1 évre a kocsi fenttartasa, azaz picivel több,mint 30ezer havonta. A kocsit 700ezerért vettem átírással mindennel együtt.
2019. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!