Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A piroson átsétáló gyalogost...

A piroson átsétáló gyalogost el lehet ütni, ugye?

Figyelt kérdés
Nekem zöld van tehát szabályosan megyek (ha zöldre vált elindulhatok).
2019. jún. 5. 11:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

"ez a kérdés akkor válik izgalmassá, ha a kérdező battyog át a zöld zebrán, és elcsapják.."


Nem értem a párhuzamot. Kb. annyi köze van a kérdéshez, mint a baktériumok osztódásának.

2019. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
15%

Nagyon félre mentek a válaszok, ezek már inkább okoskodások.

Már pedig ha a gyalogos tilos jelzésen megy át és az autósnak szabad jelzés van, akkor a gyalogos a vétkes.

Nem lehet elütni, de ha elütöd a gyalogos lesz a hibás.

2019. jún. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
12: Ez nem igaz. Az autós is vétkes, legalábbis a kérdésben szereplő helyzetben. Nem ért át az illető, mire zöldre váltott a lámpa az autósnak. Egyáltalán nincs joga elindulni ilyenkor az autósnak. Ez ugyanolyan, mintha beragad a sor a kereszteződésbe, akkor sem mész neki a többi autónak. Attól, hogy a másiknak piros lett, nincs jogod elindulni és nekimenni, elütni. Ez nem az a helyzet, ahol pl. az autósnak zöld van, gyalogosnak piros, aztán mégis váratlanul kiugrik eléd.
2019. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi komoly válasz. :-) Senkinek nem tűnt fel, hogy a kérdés egyértelmű provokáció? Épp agyon-frusztrált a kedves kérdező, gyorsan írt egy agresszív kérdést, ennyi. Kár időt pocsékolni rá.
2019. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%

Ha neked zöld van és épp egy kamion megy át a piroson ,akkor is rongyolj bele 90-nel,mert elkerülhetted volna a balesetet,de nem ,mert neked volt elsőbbséged.Kérd majd ,hogy a temetéseden is olvassák majd fel,hogy nem te voltál a hibás.

Ha elolvasod a kérdésed elejét,akkor te abban megerősítést kérsz arra,hogy nyugodtan elütheted ,minden következmény nélkül.Ezt megmagyarázhatod,de nem te jössz jól ki belőle.

Nagy az isten állatkertje.

2019. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%

El is kell...

Sőt ha egyszer Te is hibázol valamiért, akkor téged is el fog ütni azonnal egy kamion.

Remélem, hogy a kérdés nem komoly.

KRESZ-t érdemes tanulmányozni, gondolom nincs jogsid, remélem nem is lesz .

A rendőr vizsgálni fogja, hogy mindent megtettél-e a baleset elkerülése érdekébe. Nah most ott lesznek a szemtanúk akik azt fogják mondani, hogy szándékosan elütötted. Bevisznek, remélhetőleg a jogsid is elveszik ha van. A többi már csak azon múlik mennyi pénzed és ügyvéded van. Vagy letöltendő vagy felfüggsztett lesz a vége.

2019. jún. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%
Lehetni nyilván lehet, csak van ami nem ajánlott. A gyalogos kap pénzbírságot, hogyha átment a piroson, te pedig ha úgy ítélik meg, hogy nem tettél meg minden tőled telhetőt a baleset elkerülése végett, akkor az okozott sérülés függvényében felfüggesztettet vagy letöltendőt. Ha netán meghal a gyalogos, akkor igen jó eséllyel leültetnek.
2019. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
El lehet,más kérdés,hogyha meg lehet oldani,hogy elkerüld a balesetet,ne üsd el.Nem jó élmény.Elém konkrétan kiszáguldott egy lány a semmiből görkorival,és hiába tapostam a fékbe elütöttem.Nagy baj nem lett,mert amúgy nagyon lassan mentem,megúszta pár horzsolással,én meg egy kisebb sokkal,de akkor is nagyon s**r volt.Nem kaptam semmiféle büntetést,az autómban sem keletkezett kár,de mondom,megrázó élmény volt az egész.Ne üss el senkit,akkor se ha ő a hülye.
2019. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
47%

Nyilván nem.


Az, hogy elsőbbséged van, nem azt jelenti hogy feltétel nélkül elsőbbséged van. Természetesen ilyenkor is törekedned kell az emberi élet védelmére és anyagi károk elkerülésére.


Ráadásul szándékos gázolás már nem az ejnye-bejnye kategória.

2019. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
64%

Uuh, remélem csak viccelsz.


Egy autóvezetőnek mindent meg kell tennie a baleset elkerüléséért, amennyiben direkt elütöd az szándékos gázolásnak minősül, és az eljárás során másodlagos lesz, hogy épp zöld/piroson kelt át a gyalogos.


Más kérdés persze, ha nem láthattad a gyalogost, mert mondjuk a belső sávon haladtál nagy sebességgel (tudatában az elsőbbségednek) mikor belépett eléd.

2019. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!