Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Világítás elé ellenállás?

Világítás elé ellenállás?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


A motoromon gyárilag 21W-os izzók vannak az irányjelzőben.


Lecseréltem őket és az újban ba9s foglalatú 5W-os izzó van.


Arra gondoltam, hogy veszek bele 1W-os Ledes izzokat a nagyobb fényerő miatt és elé egy 20W-os huzal ellenállást kötök.


Ez így működhet?


2019. jún. 9. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megmondani.

A teljesítmény nem számít semmit, csak a feszültség. Lehet venni olyan autós/motor LED-es izzót amit közvetlen be lehet rakni a foglalatba, mert bele van építve az ellenállás/szabályzó elektronika. Ha nem ilyet akarsz venni, akkor a LED nyitófeszültségének ismeretében ki kell számolni hogy mekkora ellenállás kell elé. De ennél van jobb opció is, DC/DC konverter áramkörrel sokkal jobb hatásfokot lehetne elérni.

2019. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Még nem is hallottam ilyen szabályzós izzóról.


Most a kisebb izzó miatt gyorsabban villog az index illetve nem látom a motor kijelzőjén, hogy működik az irányjelző gondolom mivel nem vesz fel annyi feszültséget.

2019. jún. 9. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, hogy most túl gyorsan villog, és azért szeretnél bele ellenállást. Így már mindjárt más a történet.

A szabályzó alatt csak feszültségszabályzóra gondoltam a LED elé. Azzal is ugyanúgy gyorsan villogna.

De ha a 21 Wattos izzót lecseréled 1 Wattos LED-re, akkor a fényerő az biztos hogy nem nőne. Legalább 2-3 Wattos LED-et kellene belerakni, plusz vele párhuzamosan a terhelőellenálást amit írtál is. Én a helyedben viszont építenék vagy vennék bele egy elektronikus indexrelét, mert az újabb típusúak már bármekkora teljesítményű világítótestet meg tudnak hajtani, mindegy hogy egy 0,1 Wattos vagy 50 Wattos izzó van rákötve, ugyanolyan gyorsan villog.

2019. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mivel ez nem teljesen műszaki kompatibilis ezért szeretném a lehető legegyszerűbben visszaalakíthatóvá csinálni. Lehet az ellenállás bekötés lesz a befutó
2019. jún. 9. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!