Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros protektor ing?

Motoros protektor ing?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Itt a kánikula és még lesz is a nyáron, én meg már most majd megpusztulok a motoros ruhámban. Láttam ilyen protektoringeket egészen olcsón is, az lenne a kérdésem, hogy milyen benne motorozni? Nyáron - bizonság szempontjából - ésszerű alternatíva leváltani a motoros ruhát protektor ing + felcsatolható térdvédőre? Túra-sport motorom van, főleg városon kívül, de nem autópályán közlekedek emberi tempóban.

2019. jún. 9. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
"Szokásos" esésekhez ugyanolyan jó, mint a rendes ruha, tehát aszfalton csúszáshoz, ütődéshez stb., ugyanúgy kell felvenni mint egy kabátot. Ha meg lerepülsz a susnyásba fának, vagy korlát, akkor kb. úgyis mindegy mi van rajtad. Olcsót semmiképp nem éri meg venni, azokon mezei keményprotektor van, esés után kuka és kényelmetlen. 40-50ezertől fölfelé érdemes válogatni, amiben ütődésre keményedő protektor van. Plusz pont jár az ilyen ingeknek szerintem, amiért általában mellkas protektor, vesevédő is van, a könyökvédő alkarvédő egyben, és az extrásabbakon kulccsont védő is van. Mínusz pont, hogy hamarabb elhasználódik. Alsó ruházatnál nem annyira érezni a különbséget. Mondjuk egy sima térdvédő meg rövid gatya az kevés ha csúszol. Egy sípcsontvédős térdvédő plusz farmer már elég, de majdnem ugyanolyan meleg, mint egy nyári motoros gatya, amiben azért csípővédő is van. Neked kell mérlegelni, de protektor ing szerintem jó, csak mindenképp jót kell venni.
2019. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudnál tanácsot adni mi a jó? Pl konkrétan magyarországon kapható modellek?
2019. jún. 9. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Minőségi sorrendben kb. Forcefield, O'Neil, UFO, Axo. Mindenképp próbáld fel és alakítsd magadra a tépőzárakkal, akár üléspozíciót is nézz vele motoron. Nem mindenkinek jön be. A Forcefield 100.000+ forint viszont zavarni nem fog az biztos :D megéri
2019. jún. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

huhhh... hát az valóban kicsit húzós, ennél jóval lentebb gondolkodom az árban :(


Olyan márka van, hogy fox, vagy az valami noname fox-nak elnevezve? Ilyet sokat hirdetnek a jófogáson és a sportmotoron is.

2019. jún. 9. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Fox is egész jó igen. Ufo-Axo szint. Szerintem vehető.
2019. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak mert az már 20eFt alatt is kapható. Nem egy 100eFt-os kategória. Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz.
2019. jún. 9. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg még Alpinestars, EVS, Acerbis...
2019. jún. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!