Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyen autósokat mivel...

Az ilyen autósokat mivel büntetik?

Figyelt kérdés

Ma reggel mentem a munkába, forgalom volt. A mögöttem lévő személyautó egyszercsak bekapcsolta a megkülönböztető fényjelzést (hang nem volt). Én ahogy észrevettem hogy ott van szorosan mögöttem, ahogy tudtam lehúzódtam, de ő továbbra is mögöttem maradt, majd visszamentem a sávomba. De addigra már nem villogott. Szerintetek ezt miért csinálta?

Sima fekete civil autó volt. Azon gondolkozom hogy volt e rá egyáltalán engedélye, vagy csak szórakozik. Mert utána ráment a buszsávra és akkor megint bekapcsolta a villogót.

A szélvédőjénél volt a kék-piros fény, a tetején nem volt semmi.

Ha szabálytalanul van felszerelve akkor gondolom jól megbüntetnék. Ha meg szabályos, akkor meg csak indokolt esetben használhatta volna, és nem megtévesztésből.


Lefotóztam az autót. Szerintetek szóljak a rendőröknek hogy nézzenek utána, hogy van e annak az autónak engedélye erre?


2019. jún. 13. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:

50-50 %. A rendőrök nem fognak komolyan venni.

Az ebay-en komplett fényhidat lehet venni, tolófényt, na meg szirénát is.

Sőt ismerek olyat személyesen aki "elsősegély" felirattal az oldalán használ kék-piros tolófényt mindenféle engedély nélkül.

2019. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jah és láttam a tükörből hogy utána nevetett meg mutogatott.
2019. jún. 13. 21:00
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Akkor esélyes hogy nem volt semmilyen engedélye. Amúgy ha legálisan van felszerelve, annak is szigorú szabályai vannak. Naplózni kell mikor miért mennyi időre stb.
2019. jún. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha engedélye volt és indokolatlanul használta a megkülönböztető jelzést akkor a főnöke nyakon vágja az illetőt. Pláne ha civil jellegű (lopakodó) autóról van szó - ezek egyébként általában VW Golfok vagy valamilyen Audik a magyar rendőrségnél, bár elvileg nyomozók is kaphatnak kék villogót, tehát ha nem ilyen típus volt, az sem jelent semmit.

Ha meg nem volt engedélye sem, akkor gondolom elég egyértelmű a történet - megtévesztés, visszaélés, félrevezetés különféle nevesített válfajai miatt eljárást fog indítani a rendőrség.

Szerintem nem kell nagy feneket keríteni a dolognak, a rendszámot, a pontos helyet és hozzávetőlegesen időpontot érdemes megadni e-mailben egy központi rendőrségi címnek - na meg természetesen azt, hogy bár te együttműködő voltál - a járművezető reakcióiból úgy érezted, hogy nem rendőrrel van dolgod.

2019. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Kérdezem én, hogy mivel is fényképezted le az autót? Nem tán a kis telefonoddal?

Tudtommal azért is büntetnek, még ha áll is az autó a dugóban.

Mellesleg, nem kell ilyen seggnyalónak lenni, mert csak kiröhögteted magadat mindenhol.

2019. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Telefonommal, de mivel forgalom volt így egyhelyben álltam, és akkor lehet telefont használni!
2019. jún. 13. 22:32
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon is tévedsz, vezetőként nem használhatod a telefonodat!
2019. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A megkülönböztető fényjelzés(hang nélkül), csak a sebesség túllépésére jogosít fel.
2019. jún. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
azt nehezebben bizonyítja be bárki, hogy a fényképet a sofőr csinálta, ne szívassátok már ilyenekkel. Feljelentést lehet tenni, de hogy eredménye lesz-e, azt nem tudom. Én nem vacakolnék vele, egyszer meg fogja ütni a bokáját.
2019. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!